Płock

Będzie remont ul. Zielonej

W poniedziałek Miejski Zarząd Dróg wybrał wykonawcę przebudowy kolejnego odcinka ul. Zielonej na Radziwiu.

foto UMP

Tym razem zbudujemy fragment, który leży między skrzyżowaniem z ul. Kolejową, a pierwszym, czynnym przejazdem kolejowym. Odcinek ten liczy ok. 200 metrów długości

– zapowiada prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Wybrano wykonawcę, który za prawie 1,4 mln zł zbuduje w tym miejscu kanalizację deszczową, ułoży następnie nową nawierzchnię i chodniki. W przyszłym tygodniu zostanie podpisana umowa, a po majówce przekazany zostanie plac budowy. I w połowie maja rozpoczną się prace.

Budowa potrwa pięć miesięcy. Dojazd do nieruchomości będzie momentami ograniczony, ale wykonawca będzie starać się utrudnienia zminimalizować.

Wcześniej (do 2018 roku) miasto przebudowało dwa inne odcinki ul. Zielonej, leżące między nieczynną bocznicą kolejową (która przed laty prowadziła do stoczni rzecznej) a łącznikiem z ul. Teligi – łącznie to ok. 600 metrów.

Do przebudowania pozostanie odcinek między czynnymi torami, a nieczynną bocznicą o długości ok. 250 metrów.

Taki podział tej inwestycji wynika z faktu, że powstająca przy tej okazji kanalizacja deszczowa będzie kierować wody deszczowe do różnych zbiorników retencyjnych. Odcinek, który teraz będzie remontowany będzie odwadniany przez zbiornik przy ul. Krakówka.

Deszczówka z pozostałych odcinków ul. Zielonej (tych zmodernizowanych i tego czekającego na modernizację) kierowana jest do zbiornika przy ul. Popłacińskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *