niedziela, 3 marca 2024
Płock

Mazowieckie Technikum Innowacji – dni otwarte i nowoczesne kierunki kształcenia

Mazowieckie Technikum Innowacji (MTI) to nowa szkoła średnia w Płocku, która w swojej ofercie posiada atrakcyjne kierunki kształcenia, dostosowane do potrzeb współczesnego rynku pracy. Dni otwarte tej szkoły, które odbędą się już 22 kwietnia 2023 roku (najbliższa sobota), to doskonała okazja, by poznać jej tajemnice i dowiedzieć się, co tak naprawdę kryje się za słowem “innowacja” w kontekście edukacji zawodowej. 

W Mazowieckim Technikum Innowacji kładzie się nacisk na edukację w obszarach istotnych dla przyszłości zawodowej uczniów. Dlatego oferowane są cztery interesujące kierunki nauki: informatyka, programowanie, ekonomia oraz handel. Każdy z tych kierunków został starannie opracowany, aby zapewnić uczniom solidne fundamenty wiedzy, ale przede wszystkim praktyczne umiejętności, które będą im potrzebne w życiu zawodowym. 

Kierunki technik informatyk i programista skupiają się na technologiach informacyjnych, obejmując umiejętności związane z zarządzaniem systemami komputerowymi, programowaniem, sieciami komputerowymi, tworzeniem aplikacji czy stron internetowych. Z kolei ekonomia koncentruje się na finansach, rachunkowości i zarządzaniu, natomiast handel rozwija kompetencje w dziedzinie marketingu, sprzedaży i obsługi klienta. Wszystkie kierunki zawierają liczne projekty praktyczne oraz staże u partnerów biznesowych, co pozwala uczniom zdobyć konkretne umiejętności i doświadczenie zawodowe. 

Mazowieckie Technikum Innowacji mieści się na terenie kampusu Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku. W bliskim sąsiedztwie technikum znajduje się przystanek autobusowy, co ułatwia dojazd uczniom do naszej szkoły. Ponadto, kampus położony jest w niedużej odległości od dworca kolejowego oraz dworca autobusowego. Na terenie kampusu działa także bar z wyśmienitym jedzeniem, który oferuje zdrowe i smakowite posiłki. Dla entuzjastów aktywności fizycznej dostępna jest hala sportowa z siłownią i salą fitness. W pobliżu budynku technikum mieści się również obszerny parking przeznaczony dla rodziców, uczniów i, oczywiście, pracowników szkoły.

mówi Marcin Gerwatowski prezes Stowarzyszenie Academia Economica, które jest organem prowadzącym Mazowieckie Technikum Innowacji. 

Dni otwarte w Mazowieckim Technikum Innowacji to wyjątkowa okazja dla przyszłych uczniów i ich rodziców, aby poznać ofertę edukacyjną placówki, porozmawiać z nauczycielami, czy też partnerami biznesowymi, którzy będą współpracować na co dzień z MTI. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy 22 kwietnia 2023 roku od godz. 10:00. Podczas tej imprezy będzie można dowiedzieć się wszystkiego na temat kierunków kształcenia, warunków nauki oraz możliwości zdobycia dodatkowych kwalifikacji. To również świetna okazja, aby zobaczyć pracownie, w których uczniowie MTI będą zdobywać praktyczne umiejętności. 

Jednym z kluczowych aspektów, na które zwracamy uwagę, jest wykorzystanie nowoczesnych technologii, takich jak na przykład sztuczna inteligencja. Nie boimy się jej, wręcz przeciwnie – chcemy uczyć uczniów, jak z niej korzystać oraz jak projektować i tworzyć inteligentne systemy. W ramach zajęć związanych z programowaniem i robotyką uczniowie poznają narzędzia AI, dzięki którym będą lepiej przygotowani do pracy w branży, w której wykorzystanie sztucznej inteligencji staje się coraz bardziej powszechne.

mówi nam Marek Owczarek, wiceprezes SAE

Dodatkowo, MTI oferuje młodzieży nowoczesne specjalizacje, takie jak robotyka, e-sport, social media, e-commerce i aplikacje webowe. Robotyka pozwala na odkrycie świata automatyzacji, e-sport wprowadza w profesjonalne rozgrywki komputerowe, a social media uczy efektywnego korzystania z mediów społecznościowych. E-commerce z kolei wprowadza w tajniki handlu online, natomiast aplikacje webowe rozwijają umiejętności tworzenia aplikacji dostępnych przez przeglądarkę. Wszystkie specjalizacje są wsparte przez partnerów biznesowych, którzy są liderami na lokalnym rynku w danej branży. Specjalizacje te rozwijają pasje uczniów, przygotowując ich jednocześnie do przyszłości zawodowej. 

Szkoła zawarła między innymi umowę z Wisłą Płock i jej sekcją e-sportową, co pozwoli uczniom trenować z najlepszymi graczami. W ramach szkolnego klubu e-sportowego (SKeS MTI) będą uczestniczyć w wspólnych treningach, dzielić się doświadczeniami i rywalizować na organizowanych turniejach. W obszarze mediów społecznościowych i e-commerce, MTI współpracuje z płocką agencją reklamową Bee On Top oraz z Piotrkiem Koskiem, założycielem Astrofazy – prawdopodobnie najbardziej znanego kanału naukowego na YouTubie. W dziedzinie robotyki i programowania partnerem szkoły jest Academia Robotica. 

Rekrutacja do MTI rozpocznie się 8 maja br., ale już teraz można zapisać się na listę oczekujących. Z pełną ofertą szkoły będzie można zapoznać się podczas wcześniej wspomnianych dni otwartych (22 kwietnia od godz. 10) oraz w mediach społecznościowych: Facebooku, Instagramie i TikToku. MTI ma również swój profil na YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *