czwartek, 18 kwietnia 2024
Płock

Prace rozpoczną się w połowie maja, zakończą jeszcze w tym roku

Miejski Zarząd Dróg podpisał umowę z wykonawcą przebudowy ul. Na Skarpie. Prace powinny zacząć się w połowie maja.

foto UMP

Decyzja o przebudowie ul. Na Skarpie nie była przypadkowa. Nawierzchnia i zjazdy na posesje są w złym stanie technicznym i wymagają całkowitej wymiany konstrukcji. Chodnik po stronie wschodniej z kolei wymaga uzupełnienia. Przy ul. Na Skarpie nie ma wydzielonych miejsc parkingowych, parkowanie odbywa się na jezdni, chodnikach oraz na terenach zielonych.

Kompleksowej przebudowy wymaga także istniejąca kanalizacja deszczowa oraz oświetlenie uliczne. Co ważne – projektowana inwestycja nie koliduje z istniejącym drzewostanem. Na czas robót drzewa zostaną zabezpieczone, zgodnie ze sztuką budowlaną.

Nowa, przebudowana ul. Na Skarpie będzie nadal dwupasmowa, choć nieco węższa (zamiast 7 metrów szerokości będzie miała 6,5 metra; szerzej będzie jednak na zakrętach). Na wlocie Ronda Grabskich znajdą się tzw. wyspy kanalizujące.

Nowe będą zjazdy na posesje, chodniki, powstanie nowa kanalizacja deszczowa oraz energooszczędne oświetlenie. Szare, betonowe latarnie zastąpią nowoczesne, aluminiowe słupy z energooszczędnymi lampami i zabezpieczeniem w dolnej części.

Od chwili podpisania umowy wybrana firma ma osiem miesięcy na przebudowę drogi. Prace powinna zakończyć najpóźniej w połowie grudnia. Koszt wszystkich robót wyniesie 5 mln zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *