wtorek, 23 kwietnia 2024
Płock

Kolejny etap prac na ul. Łukasiewicza

Wykonawca modernizacji ul. Łukasiewicza zaczął kolejny etap prac, tym razem na odcinku od skrzyżowania z ul. Tysiąclecia do Al. Kobylińskiego oraz na fragmencie między Al. Kobylińskiego, a ul. Nowowiejskiego.

Odcinki te, w piątek zostały po porannym szczycie zamknięte dla ruchu. W rejonie cmentarza poruszać się mogą jedynie mieszkańcy ul. Hermana, dla których ul. Łukasiewicza jest jedynym dojazdem do bloków na osiedlu Tysiąclecia (choć trzeba dodać, że jeździć mogą tylko między ul. Hermana, a Tysiąclecia).

Roboty zaczęły się od frezowania starej nawierzchni na fragmencie leżącym między ul. Tysiąclecia, a Al. Kobylińskiego. Będą kontynuowane w sobotę na kolejnym odcinku między Chemikiem, a Ekonomikiem.

Wybór takiego terminu rozpoczęcia robót i frezowania jest nieprzypadkowy. 4 maja zaczynają się matury, tymczasem prace tego rodzaju są bardzo głośne i uciążliwe.

Po usunięciu starej nawierzchni przyjdzie czas na prace nad rozdzieleniem kanalizacji ogólnospławnej i budowie kanalizacji deszczowej. Na koniec drogowcy ułożą nową nawierzchnię, chodniki i drogę rowerową. Plany zakładają, że roboty na tych dwóch odcinkach ul. Łukasiewicza zakończą się wraz z końcem wakacji.

Trwają także prace na ul. Łukasiewicza na odcinku od ul. Długiej do ul. Zglenickiego. Objazdy są wyznaczone ul. Długą i drogami przez Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny. Na odcinku od Długiej do „ronda tymczasowego” na Łukasiewicza ustawiliśmy krawężniki, ułożyliśmy opaski, wykonaliśmy konstrukcję nawierzchni jezdni (bez warstwy ścieralnej).

Na odcinku od „ronda tymczasowego” do bramy nr 10 kombinatu po stronie północnej ustawiliśmy krawężniki, ułożyliśmy opaski. Zaczynamy też prace związane z budową ciągu pieszo-rowerowego na odcinku od ulicy Długiej do bramy nr 2. Prace związane z oświetleniem zrealizowaliśmy w ok. 75 proc.

Koszt inwestycji wynosi nieco ponad 73,6 mln zł. Z Programu Inwestycji Strategicznych pozyskaliśmy 30 mln zł dofinansowania. Umowa przewiduje, że prace potrwają do końca października 2023 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *