sobota, 18 maja 2024
Płock

W Płocku Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych

1 maja na płockim odcinku Wisły rozpoczną się Długodystansowe Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych. Będą to trzecie w historii długodystansowe MP organizowane przez Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego, przy ścisłej współpracy z klubami motorowodnymi – członkami PZMWiNW. Pierwsze zawody tej rangi odbyły się w 2021 roku. Celem sportowym projektu jest opłynięcie Polski rzeką Wisłą, Bałtykiem i Odrą, przez coraz liczniejszą, doświadczoną ekipę zawodników – motorowodniaków.

Rejonowe Płockie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe będąc organizacją podmiotowo uprawnioną do wykonywania ratownictwa wodnego, jak również mającą statut Organizacji Pożytku Publicznego, włącza się w projekty, mające na celu wsparcie ratowania zdrowia i życia ludzkiego.

„Płyniemy Polsko” to projekt organizowany w formule rywalizacji sportowej, którego celem nadrzędnym jest zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację osób z porażeniem mózgowym i autyzmem. Należy podkreślić, że na ten cel przeznaczonych zostanie 100 % zebranych środków, przy czym podejmowane działania mają w pełni charakter charytatywny.

Środki będą zbierane na zakup sprzętu do nurkowania i zajęcia rehabilitacyjne w wodzie dla osób z porażeniem mózgowym i autyzmem. Odbędą się także spotkania ze znanymi osobami oraz z osobami niepełnosprawnymi – zawodnikami Olimpiad Specjalnych. Zaprezentują się także partnerzy projektu wraz ze sprzętem wodnym, takim jak skutery, motorówki, sprzęt do nurkowania. Goście będą mieli możliwość m.in. pływania skuterem wodnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *