niedziela, 3 marca 2024
Płock

1 maja – Święto Pracy. Płocka Lewica zaprasza na manifest

1 Maja – legendarne Święto Pracy rozpoczynające symbolicznie słoneczną, polską wiosnę, owiane sławą i niesławą w umysłach Polaków na przestrzeni historii.

Pamiętać jednak musimy, że Święto Pracy – a dokładnie Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy zapoczątkowano w Stanach Zjednoczonych Ameryki w 1886 roku w Chicago z okazji wywalczenia 8 godzinnego dnia pracy. To światowy dzień zwycięstwa godności życia za godziwą zapłatę i godziwe warunki pracy.

W obecnych, niestabilnych czasach wartości te muszą być wygłaszane coraz częściej i głośniej. W tym roku, w Płocku zapraszamy do wspólnego manifestowania o godz. 11.00 pod pomnikiem Władysława Broniewskiego. Zapraszamy pracowników wszelkich specjalności i profesji. Pragniemy pokazać, że człowiek i jego praca oraz godność finansowa rodzin muszą być chronione coraz silniej w zautomatyzowanym świecie cyfrowych technologii, galopującej inflacji i nieproporcjonalnego przyspieszenia największych majątków i koncernów, które mimo trudności pandemicznych, energetycznych i wojennych przeżywają swoje największe eldorado. 

mówi Adrian Brudnicki współprzewodniczący Nowej Lewicy w Płocku

Na spotkanie Lewica zaprasza również obcokrajowców mieszkających i pracujących w mieście.

Liczymy na piękną pogodę, las łopoczących flag narodowych oraz w to, że sztuczna inteligencja nigdy nie wygra z pracą naszych umysłów i rąk.

dodaje Brudnicki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *