Sport

Międzynarodowe zmagania jeździeckie i moc atrakcji w Łącku

W dniach 5-7 maja rozegrane zostaną pierwsze międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody na hipodromie Stada Ogierów w Łącku.

Zawodnicy i ich konie powalczą w konkursach od 110 do 145 cm. Najważniejsze zmagania to niedzielne ORLEN GRAND PRIX ŁĄCK, w których do zdobycia będą nie tylko wysokie nagrody finansowe (pula 110 000 złotych), ale i punkty do światowego rankingu.

Do udziału w zawodach zgłoszonych zostało już 190 par, reprezentujących 6 krajów: Estonię, Finlandię, Łotwę, Litwę, Polskę i Ukrainę. Wśród gwiazd imprezy znajdują się: aktualna mistrzyni Łotwy Laura Penele, reprezentantka Finlandii Janna Jensen, która w październiku wygrała w Tallinie konkurs z cyklu Pucharu Świata, złoty medalista mistrzostw Litwy Irmantas Grikienis oraz Estończyk Gunnar Klettenberg – uczestnik czterech finałów Pucharu Świata, mistrzostw Świata i mistrzostw Europy.

Najliczniejszą grupę stanowią Polacy – w Łącku powalczy 3 zawodników z najlepszej dziesiątki rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego: Kamil Grzelczyk, Tomasz Miśkiewicz i Dawid Kubiak. Startować będzie też bardzo doświadczony Wojciech Wojcianiec, który zabiera ze sobą swojego podstawowego konia Chintablue, na którym zdobył trzy złote medale mistrzostw Polski.

Oprócz sportowej rywalizacji na publiczność czekają także dodatkowe atrakcje, takie jak: przejażdżki na kucykach, zabawa w Hobby Horse, stoiska handlowe i gastronomiczne – między innymi Koła Gospodyń Wiejskich z Łącka. W sobotę o 18:00 odbędzie się pokazowy konkurs zaprzęgów parokonnych, w którym wystartuje m.in. wielokrotny mistrz Polski Jacek Kozłowski.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Sponsorem głównym Międzynarodowych Zawodów Jeździeckich w skokach przez przeszkody CSI2* Łąck 2023 jest PKN Orlen.

Program:

Piątek – 5 maja

Od 8.00 – konkursy w skokach przez przeszkody

16.00 – konkurs dużej rundy (140 cm – dwufazowy)

Sobota – 6 maja

Od 8.00 – konkursy w skokach przez przeszkody

16.00 – Speed Cup (140 cm, na punkty i czas)

18.00 – konkurs pokazowy zaprzęgów parokonnych

(Strefa dla dzieci czynna 14:00 – 18:00)

Niedziela – 7 maja

Od 8.00 – konkursy w skokach przez przeszkody

14.30 – ORLEN GRAND PRIX ŁĄCK (145 cm, zaliczany do światowego rankingu)

(Strefa dla dzieci czynna 13:00-16:00)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *