środa, 22 maja 2024
Kultura

Mazo czas nie tylko w rytmie slow

Mazowsze jest piękne, ciekawe i różnorodne. To idealne miejsce do aktywnych wycieczek pieszych, rowerowych, wodnych czy kajakowych oraz odpoczynku w rytmie slow. Pełne wspaniałych regionalnych potraw, z bogatą i zróżnicowaną ofertą noclegową. Bogate w muzea, zamki, skanseny oraz wciągające legendy. Mazowsze jest dla każdego, ponieważ tutaj wszyscy znajdą coś dla siebie. Dziś w Muzeum Mazowieckim w Płocku oficjalnie otworzyliśmy sezon turystyczny na Mazowszu. Zachęcamy do zwiedzania naszego województwa!

Mieszkamy w wyjątkowym regionie, gdzie na wyciągnięcie ręki mamy wspaniałą przyrodę, niezwykłe zabytki czy atrakcje na skalę Europy. Rolą samorządu jest nie tylko promocja tego niezwykłego miejsca, jakim jest Mazowsze, lecz także troska o jego rozwój

– zaznacza Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego

Badania dotyczące ruchu turystycznego w województwie mazowieckim potwierdzają, że po 2019 roku liczba osób odwiedzających nasz regon stale rośnie. W poprzednim roku wynik zbliżył się do najwyższych w ostatnich latach. W tym roku liczymy na turystyczny rekord.

Dzisiejsza konferencja obfitowała w premiery. Pierwszy raz został zaprezentowany najnowszy spot, który w tym roku będzie promował województwo mazowieckie. Premier podczas wydarzenia było więcej:

Ten sezon turystyczny zaczynamy premierą dwóch naszych projektów. Przede wszystkim udostępniamy użytkownikom nowy serwis turystyczny www.mazowsze.travel. Oddajemy też w ręce użytkowników papierową i cyfrową wersję naszego najnowszego przewodnika „Industrialne Mazowsze”, w którym opisujemy Mazowsze mniej oczywiste.

 – informuje Izabela Stelmańska, prezes Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej

Mazowsze jest atrakcyjne o każdej porze roku. Program wydarzeń na najbliższe dni jest bardzo bogaty.

Już 13 maja zapraszamy na Płocką Noc Muzeów. 17 czerwca, z okazji Dnia Gotyku Ceglanego, zaplanowaliśmy wyjątkowy spacer z przewodnikami. Polecamy też Muzyczne Czwartki na płockiej starówce, Jarmark Tumski, Dni Historii Płocka czy ZOOnoc organizowaną w płockim ogrodzie zoologicznym. Pakujcie się do Płocka!

– zachęca Iwona Krajewska, prezes zarządu Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

W tym roku szczególnie polecam rozpoczynający się w lipcu Festiwal Performance odbywający się w ramach projektu „Opowieści. Świat jest bardziej skomplikowany niż nasze prawdy o nim”. Towarzyszyć mu będą wystawy, warsztaty, pokazy, spotkania, dyskusje. Serdecznie zapraszamy do Płocka wszystkich zainteresowanych sztukami performatywnymi i tych, którzy chcą je bliżej poznać

 – mówi Leonard Sobieraj, dyrektor Muzeum Mazowieckiego w Płocku.

Na Mazowszu mamy się czym chwalić i mamy gdzie zapraszać turystów. Dlatego zachęcamy do wspólnego promowania województwa mazowieckiego i lokalnej turystyki. Mamy nadzieję, że dzięki wspólnym działaniom w tym roku pobijemy rekord ruchu turystycznego.

Inspiracji do podróży po Mazowszu dostarczają ModaNaMazowsze.pl oraz Mazowsze.Travel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *