środa, 17 kwietnia 2024
Powiat Płocki

Piraci drogowi już bez prawa jazdy, z mandatami i punktami karnymi

Policjanci z płockiej grupy SPEED zatrzymali prawo jazdy dwóm kierującym, który w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.

Działania policjantów z grupy „SPEED” ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Patrole wchodzące w skład grupy zwracają jednak szczególną uwagę na przekraczanie dozwolonej prędkości oraz na rażące wykroczenia popełniane przez “piratów drogowych”. Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości.

mówi podkom. Dariusz Mroczkowski z KMP w Płocku


4 maja ok. godz. 17.30 policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 23 letniego mieszkańca Płońska, kierującego samochodem Peugeot, który pędził ulicami Bielska z prędkością 101 km/h, w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Kolejny amator szybkiej jazdy został zatrzymany ok. godz. 17.54, również na terenie Bielska. Kierującym okazał się 27 letni mieszkaniec Sierpca, który jechał  z prędkością 102 km/h w terenie zabudowanym.

Za złamanie przepisów ruchu drogowego, mężczyźni zostali ukarani wysokimi mandatami i 13 punktami karnymi, ponadto mundurowi zatrzymali im prawo jazdy.

W minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED na drogach Płocka i powiatu skontrolowali 64 pojazdy oraz ujawnili 66 wykroczeń. Aż 60 z nich dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Funkcjonariusze nałożyli 57 mandatów karnych.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

dodaje podkom. Mroczkowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *