środa, 17 kwietnia 2024
Płock

W weekend Piknik Europejski

Piknik Europejski jest dorocznym świętem mieszkańców Płocka oraz jego miast partnerskich. W tym roku odbędzie się już po raz dwudziesty czwarty.

W tym roku impreza potrwa od 12 do 14 maja. Do naszego miasta przyjedzie jedenaście zagranicznych delegacji z: Darmstadt (Niemcy), Żytomierza (Ukraina), Fort Wayne (USA), Bielc (Mołdawia), Możejek (Litwa), Auxerre (Francja), Plewen (Bułgaria), Rustawi (Gruzja), Bayanzurkh (Mongolia), Veszprem (Węgry), Sines (Portugalia).

Pierwszym punktem programu tegorocznej edycji wydarzenia będzie debata na temat funkcjonowanie instytucji kultury w kryzysie (COVID, wojna, problemy finansowe), która odbędzie się w piątek 12 maja w Płockiej Galerii Sztuki.  

W sobotę impreza rozpocznie się o godz. 14. Na Starym Rynku przedszkolaki i uczniowie płockich szkół zaprezentują kulturę wybranych krajów – podczas występów na scenie oraz na przygotowanych przez siebie stoiskach. Od godz. 14 do 18.30 na placu przed ratuszem będą też zorganizowane gry i zabawy, animacje, konkursy plastyczne. Oficjalne powitanie gości na scenie odbędzie się o godz. 17.30, a wcześniej „Odę do radości” – hymn Unii Europejskiej, wykona chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses. O godz. 19 rozpocznie się koncert Małgorzaty Ostrowskiej.

Jak zwykle, będą też wydarzenia towarzyszące: Bieg Europejski, wernisaż wystawy w Domu Darmstadt, koncerty w ramach imprez: MajUnia i Rock Tower. W sobotę 13 maja zapraszamy także na Noc Muzeów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *