sobota, 20 kwietnia 2024
Płock

Więcej miejsc w płockich żłobkach

Płock zdobył kolejne środki zewnętrzne. Za pozyskane pieniądze powstaną między innymi nowe miejsca w żłobkach. Zrealizowane zostaną także dwa programy badań profilaktycznych.

Dofinansowanie na żłobki pochodzi z programu MALUCH+ i wynosi ponad 7,5 mln zł. Za te pieniądze miasto utworzy 186 nowych miejsc w żłobkach. 68 z nich powstanie w zaadaptowanych pomieszczeniach w budynku przy ul. Kleeberga 3, nad istniejącym Żłobkiem Miejskim nr 2. 118 miejsc przygotujemy w nowym żłobku, który powstanie przy ul. Kossobudzkiego 7, w budynku po Szkole Podstawowej nr 3. Dodatkowo Płock pozyskał także dofinansowanie na pokrycie kosztów funkcjonowania wspomnianych 186 miejsc w żłobkach przez 36 miesięcy. To kwota prawie 5,6 mln zł.

Zgodnie z warunkami naboru do konkursu MALUCH+, przyjęcie nowych grup dzieci musi nastąpić w pierwszym półroczu 2026 roku. Warunkiem jest uzyskanie wpisu do rejestru żłobków. Aby uzyskać wpis, do końca 2025 roku będą trwały prace budowlane związane z adaptacją budynków do nowej funkcji oraz zakupem niezbędnego wyposażenia. 

To nie wszystko. Ze środków samorządu województwa mazowieckiego samorząd Płocka zdobył środki na realizację dwóch programów profilaktycznych:

·         30 000 zł na projekt  „Profilaktyczne badanie piersi dla mieszkanek Płocka w wieku 35-49 lat” – (łączny koszt szacunkowy to 34 400 zł)

·         30 000 zł na projekt „Profilaktyka nowotworów skóry u mieszkanek Płocka” – (łączny koszt szacunkowy to 34 400 zł)

Planowany termin realizacji zadania to druga połowa 2023 roku, najpóźniej do 31 października 2023 r. Składaliśmy także wniosek o dofinansowanie programu profilaktycznego w kierunku osteoporozy, ale ten konkurs nie został jeszcze rozstrzygnięty.

Ze środków samorządu województwa Płock pozyskał także 300 tys. zł na projekt „Likwidacja niskiej emisji na terenie miasta Płocka”. Pieniądze będą przeznaczone na likwidację tzw. kopciuchów oraz zakup, montaż i uruchomienie systemu ogrzewania opartego o podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej, ogrzewanie gazowe, ogrzewanie elektryczne, ogrzewanie lekkim olejem opałowym lub pompę ciepła. Informacje dla mieszkańców na temat naboru wniosków o udzielanie dotacji znajdują się na stronie plock.eu w zakładce Mieszkaniec/Czysty Płock/Powietrze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *