Płock

Aleja Piłsudskiego jak tor wyścigowy

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy przeprowadzili wzmożone działania, które mają na celu ujawnienie rażących wykroczeń w ruchu drogowym, wyeliminowanie nieodpowiedzialnych kierowców oraz zapobieganie zdarzeniom drogowym.

W minione soboty tj. 20 oraz 27 maja policjanci z płockiej drogówki podczas przeprowadzanych działań ujawnili 71 wykroczeń w ruchu drogowym, z czego 58 to przekroczenia dozwolonej prędkości. Nie zabrakło piratów drogowych, którzy Aleję Piłsudskiego pomylili z torem wyścigowym i niemal dwukrotnie przekroczyli dozwoloną prędkość, w miejscu, gdzie jest ona ograniczona do 70 km/h.

Skrajnym brakiem wyobraźni wykazał się 21-letni kierujący seatem, mieszkaniec gminy Bodzanów, który przekroczył prędkości o 64 km/h. Równie nieodpowiedzialnie zachował się 23-letni mieszkaniec Płocka, który jechał z prędkością 140 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali kierującym prawo jazdy oraz nałożyli wysokie mandaty.

Policjanci przypominają, że na płockich drogach nie ma miejsca dla piratów drogowych. Zapowiadają kolejne działania i zdecydowane reakcje na wykroczenia popełniane w ruchu drogowym.

Chcemy, aby na drogach naszego miasta i powiatu było bezpiecznie. Nie będziemy tolerować nieodpowiedzialnego i niezgodnego z prawem zachowania kierujących

– mówi asp.szt. Artur Terebus, naczelnik płockiej drogówki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *