Płock

Zostawił list, wyszedł z domu. Szybka reakcja uratowała życie młodemu chłopakowi

Dzięki szybkiej reakcji płockich policjantów już po pół godziny 16-latek, który pozostawił list pożegnalny, został odnaleziony w jednym z miejskich parków. Pamiętaj! Gdy widzisz, że ktoś potrzebuje pomocy, natychmiast dzwoń pod numer alarmowy 112.

W minioną niedzielę na numer alarmowy 112 zadzwoniła roztrzęsiona kobieta, która poinformowała, że jej syn wyszedł z domu, pozostawiając w swoim pokoju list pożegnalny. Z treści listu wynikało jasno, że może on chcieć odebrać sobie życie. Oficer dyżurny płockiej komendy natychmiast podjął działania zmierzające do ustalenia miejsca pobytu chłopaka, a do wszystkich patroli rozesłał komunikat z jego rysopisem. W niespełna pół godziny funkcjonariusze odnaleźli 16-latka w jednym z płockich parków. Był cały i zdrowy.

opowiada sierż..szt. Monika Jakubowska z KMP w Płocku

W takich sytuacjach każda minuta jest cenna. Pamiętajmy, im szybciej powiadomimy służby, tym większe mamy szanse na uratowanie osoby.

Pamiętaj!  Nie jesteś sam!

Jeśli czujesz się źle, masz zdecydowanie przedłużający się zły nastrój, obniżoną samoocenę i myśli, że masz wszystkiego dosyć, poproś o pomoc!

Na terenie każdego miasta znajdują się instytucje pomocowe, między innymi miejski ośrodek pomocy rodzinie, ośrodki interwencji kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych i zapobiec tragicznym w skutkach wydarzeniom.

dodaje Jakubowska

Pamiętaj! Gdy widzisz, że ktoś potrzebuje pomocy, natychmiast dzwoń pod numer alarmowy 112!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *