poniedziałek, 15 kwietnia 2024
Płock

Ośrodek Radioterapii w Płocku. Na jakim etapie są prace?

Zakończenie inwestycji Ośrodka Radioterapii w Płocku zbliża się wielkimi krokami – trwają ostatnie prace wykończeniowe. W ramach inwestycji na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku powstał trzykondygnacyjny budynek szpitalny. Zgodnie z umową, Inwestor jeszcze w tym roku będzie mógł rozpocząć przygotowywanie obiektu do przyjęcia pierwszych pacjentów.

To bardzo duży projekt – na pierwszym piętrze znajdzie się oddział chemioterapii dziennej, natomiast na drugim oddział łóżkowy radioterapii. Na parterze zlokalizowane zostaną pracownie tomografu komputerowego, rezonansu magnetycznego, a także bunkry z akceleratorami medycznymi. W Ośrodku Radioterapii powstała również pracownia medycyny nuklearnej z aparatem PET/CT, który zapewnia wykrywanie i kontrolowanie przebiegu leczeniu chorób nowotworowych. Wszystkie piętra są już w trakcie prac wykończeniowych.

Prace wykończeniowe przez najbliższy czas będą obejmować montaż wykładzin oraz sufitów podwieszanych, a także malowanie wszystkich przestrzeni. Zostanie również zamontowana stolarka wewnętrzna oraz elementy wykończeniowe instalacji wentylacji oraz klimatyzacji. Rozpoczęto również tzw. biały montaż, czyli ostatni etap wykończenia wnętrz takich, jak łazienka i kuchnia oraz pomieszczenia gospodarcze. Co ważne, na dachu Ośrodka Radioterapii zostały już zamontowane elementy instalacji fotowoltaicznej. Dodatkowo w trakcie przebudowy jest niezbędna infrastruktura techniczna, w której skład wchodzą m.in. droga wewnętrzna, parking, sieci, trafostacja i wszystkie przyłącza.

Pacjenci Ośrodka Radioterapii w Płocku będą mieli dostęp do wszystkich aktualnie stosowanych metod radioterapii. Budowa trwa niespełna dwa lata, a wartość kontraktu to nieco ponad 73 miliony złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *