piątek, 23 lutego 2024
Powiat Płocki

Dla nich ważne jest każde życie

Wody rzeki Wiły są bardzo zgubne i niebezpieczne. Zagrożenie stanowi również poruszanie się po skraju brzegu rzeki, gdyż podmywane przez wodę skarpy często wiszą w powietrzu gotowe do oberwania się pod ciężarem człowieka.

W miniony piątek, 9-go czerwca, w godzinach porannych, do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Płocku wpłynęło zgłoszenie o zagrożeniu występującym na rzece Wiśle, na wysokości miejscowości Świniary, w gminie Słubice. Okazało się, iż do wody wpadła jedna sztuka bydła. Do zdarzenia udaliśmy się zastępami GBA oraz SLOp z łodzią.

W związku z brakiem pewnych miejsc do wodowania łodzi, zastęp GBA udał się w miejsce wskazane w zgłoszeniu, a zastęp SLOp wraz z łodzią skierował się do miejscowości Suchodół, gdzie znajduje się miejsce do wodowania łodzi. Do działań skierowana została również jednostka OSP w Słupnie.

Po zwodowaniu, łodzie OSP w Słubicach i OSP w Słupnie kierowały się do miejscowości Świniary, niestety nieregulowana rzeka pełna przeszkód utrudniała i wydłużała czas dotarcia do wskazanego miejsca. W tym samym czasie ratownicy będący na brzegu zlokalizowali miejsce zdarzenia. W wodzie znajdowała się jedna sztuka bydła, która zsunęła się razem z oberwaną skarpą do wody i nie mogła sama się z niej wydostać. Przy współpracy ratowników i właściciela oraz wykorzystaniu lin i pasów udało się siłą mięśni wydobyć zwierzę na brzeg. Po przekazaniu zwierzęcia właścicielowi działania na miejscu zostały zakończone, a łodzie udały się w drogę powrotną, gdzie zostały załadowane na przyczepy i powróciły do swoich strażnic.

źródło: OSP Słubice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *