Komenda Miejska Policji w Płocku

Śmiertelne wypadki, przekroczenie prędkości, pijani kierowcy – policyjny bilans długiego weekendu

Długi weekend to dla większości czas odpoczynku, jednak dla policjantów to okres intensywnej pracy i wzmożonych działań nad zapewnieniem bezpieczeństwa. Na drogach regionu płockiego doszło do ponad 20 zdarzeń drogowych, w tym pięciu wypadków. Policjanci wyeliminowali z ruchu kilku nietrzeźwych kierujących oraz zatrzymali uprawnienia za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Funkcjonariusze przeprowadzali kontrole drogowe, sprawdzali stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów. Policjanci płockiej drogówki zatrzymali ponad 100 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Wśród amatorów szybkiej jazdy nie zabrakło tych, którzy stracili uprawnienia do kierowania za podwójne przekroczenie prędkość w obszarze zabudowanym. Policjanci wyeliminowali z ruchu kilku nietrzeźwych kierujących oraz zatrzymali kilkanaście dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdów.

Na płockich drogach doszło do ponad dwudziestu zdarzeń drogowych, w tym pięciu wypadków, w których zginęły dwie osoby, a siedem zostało rannych.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach w dużej mierze zależy od nas samych. W dalszym ciągu głównymi przyczynami wypadków drogowych są: przekraczanie dozwolonej prędkości, kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych i „na trzeciego”, a także lekceważenie znaków i sygnałów drogowych.

apeluje sierż.szt.Monika Jakubowska z KMP w Płocku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *