czwartek, 18 kwietnia 2024
ORLEN S.A.Powiat Płocki

Trwają zapisy na Wakacje kulturalne z ORLENEM

PKN ORLEN oraz Stowarzyszenie Edukacji Kulturalno-Artystycznej i Nauki zapraszają dzieci z Płocka i sąsiednich gmin (Stara Biała, Łąck, Gąbin, Słupno, Radzanowo, Nowy Duninów) na ”Wakacje kulturalne z ORLENEM”. W zajęciach będą mogły wziąć udział dzieci klas I-VIII szkół podstawowych z Płocka i sąsiednich gmin urodzone w latach 2008-2016. W ramach półkolonii organizator zapewnia dzieciom wyżywienie  w formie drugiego śniadania i obiaduUczestnictwo w półkoloniach jest bezpłatne. Karty zgłoszeniowe i inne wymagane dokumenty można pobrać od dziś na stronie internetowej stowarzyszenia:  https://sites.google.com/site/sekanplock/Sponsorem tytularnym półkolonii kulturalnych jest PKN ORLEN.

Dwa turnusy „Wakacjii kulturalnych z ORLENEM” prowadzone przez Stowarzyszenie Edukacji Kulturalno – Artystycznej i Nauki odbędą się w Szkole Podstawowej nr 23 przy ulicy Walecznych 20 w Płocku, w terminach: 3-7 lipca 2023 roku (1 turnus) oraz 10-14 lipca 2023 roku (2 turnus).

Oferta półkolonii skierowana jest do dzieci, które chciałyby uczestniczyć w zajęciach muzycznych, plastycznych, teatralnych, tanecznych oraz  audiowizualnych, a jednocześnie posiadają uzdolnienia lub doświadczenie zdobyte w szkole lub w innych formach edukacji pozaszkolnej. W przypadku zajęć muzycznych organizatorzy liczą na udział dzieci grających na instrumentach, które chciałyby spróbować swoich sił w grze zespołowej zainteresowane taką formą muzykowania. Grupa muzyczna będzie podzielona na wokalną i instrumentalną. Organizatorzy poszerzyli ofertę zajęć artystycznych o grupę audiowizualną w ramach której zapraszają dzieci i młodzież chcące zmierzyć się z umiejętnościami posługiwania się sprzętem audio-video, nagrywania i realizacji krótkich filmów, a także obróbki przygotowanego materiału w oparciu o program do montażu video i audio.

W trakcie trwania półkolonii dzieci będą mogły wziąć udział w zajęciach warsztatowych, na zakończenie których  zaprezentują efekty swojej pracy w postaci krótkich prezentacji i wystawy prac plastycznych. Autorami programu prezentacji będą zarówno prowadzący warsztaty nauczyciele, jak i ich uczestnicy, a efekt końcowy będzie zależał przede wszystkim od kreatywności dzieci.

Warunkiem zgłoszenia dziecka do udziału w półkoloniach „Wakacje kulturalne z ORLENEM” jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego wraz z załącznikami i osobiste dostarczenie go w terminie 19 – 20 czerwca 2023 r. (poniedziałek, wtorek) w godzinach 16.00 – 18.00 do Szkoły Podstawowej nr 23 przy ul. Walecznych 20 (przy wejściu głównym do szkoły).

Ilość miejsc na półkolonie jest ograniczona. O zakwalifikowaniu się uczestnika decyduje kolejność zgłoszeń. Lista dzieci przyjętych do udziału w półkoloniach kulturalnych zostanie opublikowana 27 czerwca o godzinie 18.00 na stronie internetowej SEKAiN: https://sites.google.com/site/sekanplock/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *