sobota, 18 maja 2024
Sport

Płoccy zawodnicy Kung fu Wushu z medalami na Mistrzostwach Polski

Zawodnicy UKS Fu Hok Kuen Płock wywalczyli aż 7 medali podczas XXIX Otwartych Mistrzostw Polski Kungfu Wushu, które odbyły się w Piasecznie w dniach 17-18 czerwca.

Po raz pierwszy mistrzostwo Polski w kategorii 12-14 lat dziewcząt w formach tradycyjnych południowych wywalczyła Laura Szewczuk. Drugi mistrzowski złoty medal zdobyła w konkurencji form południowych z bronią krótką.

Na swoich pierwszych Mistrzostwach Polski Bartłomiej Janicki (kat. 15-17 l.) zajął trzecie miejsce w bardzo silnie obsadzonej konkurencji form południowych z szablą. Do tego dołożył również drugi brązowy medal w formach południowych z kijem. Wśród seniorów, jak zwykle nie zawiodła Emilia Rychlewska (kat. 18-40 l. kobiet). Fantastycznie zaprezentowana tradycyjna forma południowa dała jej srebrny medal. Takiego samego koloru laury wywalczyła w formach z kijem.

A prezentacja układu chińskiej szabli Hung Gar z południowego klasztoru Shaolin zapewniła jej najwyższy stopień podium.