wtorek, 21 maja 2024
Płock

Modernizacja Łukasiewicza zmierza ku końcowi

W czerwcu drogowcy zaczęli układać na tej ulicy ostatnie, ścieralne warstwy asfaltu. Większość głównych prac powinna zostać wykonana do końca wakacji.

Prace są dziś najbardziej zaawansowane na odcinku od Ronda Nafciarzy do skrzyżowania z ul. Chemików. Wykonana została tu podbudowa, ułożona warstwa wiążąca, ustawione są krawężniki.

Na krótszym fragmencie ul. Łukasiewicza – od Ronda Nafciarzy do ronda na skrzyżowaniu z dojazdem do Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego (po drodze jest brama nr 2 kombinatu) – drogowcy wykonali również chodnik i drogę rowerową.

W czwartek 22 czerwca na odcinku między bramą nr 2 kombinatu, a skrzyżowaniem z dojazdem w kierunku PPP-T (z charakterystycznym rondem tymczasowym) zaczęliśmy układanie ostatniej, ścieralnej warstwy asfaltu. Asfaltowanie to skończyliśmy w piątek rano.

Fragment od Ronda Nafciarzy do skrzyżowania z ul. Chemików powinien być całkowicie wyasfaltowany ostatnią warstwą nawierzchni do końca czerwca.

Wykonawca modernizacji ul. Łukasiewicza na początku lipca dokończy na nim ustawianie słupów oświetleniowych i montaż lamp.

Na drugim przebudowywanym odcinku ul. Łukasiewicza – od ul. Tysiąclecia do ul. Nowowiejskiego – zakończyły się już wszystkie prace związane z budową kanalizacji deszczowej. I od poniedziałku 26 czerwca, w sąsiedztwie cmentarza, rozpocznie się budowa tzw. konstrukcji drogi.

Całość prac na tym odcinku (łącznie z odnowieniem skrzyżowania z Al. Kobylińskiego) chcemy – ze względu na sąsiedztwo tzw. Chemika oraz Ekonomika – powinna zakończyć się przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Nie będzie to jeszcze koniec modernizacji ul. Łukasiewicza. W drugiej połowie lipca drogowcy zajmą się ostatnim, czekającym na odnowienie fragmentem tej drogi, leżącym między skrzyżowaniami z ul. Chemików oraz Zglenickiego. Na skrzyżowaniach tych powstaną ronda. Odcinek ten został w harmonogramie robót umieszczony na końcu ze względu na organizowane wcześniej przez PKN transporty ciężkich ładunków ponadnormatywnych.

Modernizacja ul. Łukasiewicza zakończy się w październiku. Wartość tego kontraktu wynosi dziś 73,6 mln zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *