Kultura

Największa hip-hopowa impreza tego roku już za niecałe dwa tygodnie

Lech Polish Hip-Hop Festival & Music Awards nadchodzi. Najważniejszy hip-hopowy event w kraju odbędzie się w dniach 6-8 lipca. Do Płocka zawitają największe gwiazdy sceny, dobrze rokujący raperzy i publiczność z całej Polski. Znane są już najważniejsze szczegóły trzydniowego eventu.

Początek wakacji, lato w pełni, klimatyczna plaża, wyjątkowi ludzie oraz niepowtarzalna atmosfera przepełniona hip-hopem w najlepszym wydaniu. Tak można w skrócie określić Lech Polish Hip-Hop Festival & Music Awards, który odbędzie się w dniach 6-8 lipca. W tym czasie Płock znów stanie się hip-hopową stolicą Polski.

Najlepszy polski hip-hop w jednym miejscu

W ciągu trzech festiwalowych dni na kilku scenach na płockiej plaży wystąpi blisko setka artystów. Podczas Lech Polish Hip-Hop Festival & Music Awards zagrają m.in.: Sokół i Pono, Pezet, Oki, Bedoes 2115, Malik Montana, White 2115, Gibbs, Kuban, Tede, Smolasty, Kukon, Kizo, ReTo, Białas, Jan-rapowanie, Peja, Paktofonika, Paluch, Kaz Bałagane, Szpaku, O.S.T.R., Włodi, Wzgórze Ya-Pa 3, Polska Wersja, Gedz, Kabe, Molesta Ewenement i wielu innych.

To tylko część z najbardziej znanych artystów. Warto zaznaczyć, że Lech Polish Hip-Hop Festival & Music Awards od zawsze słynął z promocji młodych talentów, więc nie inaczej będzie tym razem. W stolicy Mazowsza zagrają raperzy i zespoły, przed którymi droga do wielkiej kariery stoi otworem. Przed publicznością zaprezentują się m.in. Ćpaj Stajl, Waima, Yung Adisz, Córy i Asster.

Dodatkowo festiwalowicze mogą liczyć na wyjątkowe, czasami nietypowe występy. Swoje koncerty zagrają m.in. kolektywy WCK i Spółka ZOO, a Bisz, Te-Tris, VNM, Zeus i BonSoul zjawią się na jednej scenie z projektem Rap Stage Tour. Specjalny koncert kończący trasę Ogrody przygotował Kukon, natomiast Sokół z Pono zagrają swój jubileuszowy koncert z okazji powstania składu TPWC.

Najlepsi zgarną nagrody. Do rozdania 18 statuetek

Po dziesięciu latach od zapoczątkowania festiwalu podczas tegorocznej edycji następuje fuzja dwóch eventów, które odbędą się pod jednym szyldem — Lech Polish Hip-Hop Festival & Music Awards. Jest to efekt wieloletniej pracy i połączenie najlepszych cech dwóch wydarzeń, co jest synonimem najwyższej jakości, pasji i zaangażowania w promocję hip-hopowej kultury w kraju.

W internetowym głosowaniu oddano ponad 411000 głosów. Gremium oraz internauci przez cztery tygodnie wybierali swoich faworytów z grona 90 nominowanych. Kto zostanie zwycięzcą? Odpowiedź już 6 lipca.

Festiwal w nowym wymiarze

Każda edycja festiwalu przynosi wiele nowości. Zmodernizowane zostaną wszystkie sceny oraz strefy: merchandise, relaksu, foodtrucków oraz aktywności. Dla uczestników przygotowany został również ogromny namiot Snipes Stage o powierzchni blisko 4000 m kw. Będzie to największa konstrukcja, jaka stanęła do tej pory na płockiej plaży.

Wejściówki i karnety można zakupić na platformach Biletomat, eBilet i Going. Kupno biletów będzie możliwie także na miejscu, w Płocku, w kasie zlokalizowanej na Starym Rynku.

Jesteśmy przekonani, że dni 6-8 lipca 2023 roku będą najgorętszym i najbardziej hip-hopowym w tym czasie okresem w Polsce. Do zobaczenia w lipcu na płockiej plaży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *