Płock

Kongres Świadków Jehowy w płockiej Orlen Arenie

Hala Widowiskowo-Sportowa “Orlen Arena” miejscem pierwszego dużego kongresu Świadków Jehowy od 2019 roku w regionie. Po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią, jeden z największych organizatorów kongresów na świecie, po raz kolejny wybrał Płock na miejsce trzydniowego zgromadzenia, tym razem pod hasłem „,Okazujcie cierpliwość’!”.

Grupa delegatów podczas kongresu Świadków Jehowy /fot. JW.ORG

Przed rokiem 2019, w letnich miesiącach hotele i restauracje w Płocku wypełniały się Świadkami Jehowy, którzy przyjeżdżali do “Orlen Arena” na doroczne kongresy. W roku 2020 pandemia spowodowała przerwanie tej tradycji w regionie, ponieważ Świadkowie Jehowy odwołali na całym świecie wszystkie swoje zgromadzenia z bezpośrednim udziałem obecnych, zastępując je programem dostępnym w Internecie w ponad 500 językach. Począwszy od piątku 14 do niedzieli 16 lipca, Świadkowie Jehowy przywrócą w Płocku tę tradycję.

Chociaż bardzo ceniliśmy sobie komfort i jakość naszych wirtualnych kongresów, nic nie zastąpi przebywania razem w licznej grupie. Wprawdzie dzięki naszym wirtualnym kongresom program w bezpieczny sposób odbierały miliony osób na całym świecie, to już wyczekujemy radości wynikającej ze spotkań z naszymi przyjaciółmi na tych dużych zgromadzeniach.

— powiedział Dominik Perehuda, rzecznik Świadków Jehowy w regionie mazowieckim.

Co ciekawe, w 2023 roku na całym świecie odbędzie się około 6000 kongresów pod wspólnym hasłem „,Okazujcie cierpliwość’!”. W Polsce zaplanowano 29 takich wydarzeń w 19 miastach w tym jeden w Płocku. Od piątku do niedzieli, podczas sześciu sesji programu, będzie można poznać chrześcijańską cechę jaką jest cierpliwość i na podstawie przykładów biblijnych dowiedzieć się, jak można ją przejawiać obecnie. W sobotę tuż po porannej sesji odbędzie się chrzest, natomiast podczas sesji popołudniowej zarówno w sobotę, jak i niedzielę uczestnicy będą mogli zobaczyć przygotowany wcześniej dwuczęściowy pełnometrażowy materiał filmowy.

Cierpliwość to piękna cecha, którą wszyscy chrześcijanie pragną okazywać na co dzień. Pomimo naszych dobrych intencji zachowywanie cierpliwości w obliczu licznych życiowych trudności może być codziennym wyzwaniem. Spędzenie trzech dni na zgłębianiu różnych aspektów tej cechy będzie dla nas wszystkich wyjątkowo przydatne.

— dodaje Perehuda.

Świadkowie Jehowy od ponad 100 lat organizują kongresy na stadionach, w halach, w centrach kongresowych i arenach na całym świecie. Po wznowieniu zebrań w lokalnych zborach i publicznej działalności w 2022 roku, w czerwcu 2023 roku — po raz pierwszy od zniesienia ograniczeń związanych z pandemią — zgromadzą się oni na o wiele większych regionalnych wydarzeniach na całym świecie.

Warto pamiętać, że kongresy Świadków Jehowy to wydarzenia otwarte dla każdego, podczas którego nie przeprowadza się zbiórek pieniędzy. Informacje dotyczące programu oraz innych dat i lokalizacji kongresów można znaleźć w oficjalnym serwisie internetowym Świadków Jehowy JW.ORG w sekcji O NAS.

W 239 krajach świata jest prawie 9 milionów Świadków Jehowy. W Polsce początki działalności Świadków Jehowy sięgają 1891 roku, a obecnie są oni trzecią co do wielkości grupą wyznaniową z liczbą ponad 117 tysięcy wyznawców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *