Gospodarka i społeczeństwo

Nielegalna fabryka papierosów. Ponad 12 ton tytoniu i 1,3 mln szt. papierosów bez akcyzy

Mazowiecka i podlaska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) i Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP) Zarząd w Warszawie i Rzeszowie wykryły nielegalną fabrykę papierosów. Przejęto ponad 12 ton tytoniu i 1,3 mln szt. papierosów. Wartość rynkowa zabezpieczonego towaru to ponad 10 mln zł. Zatrzymano 11 osób, 9 na gorączym uczynku.

Funkcjonariusze z KAS i CBŚP, wspierani przez funkcjonariuszy Ministerstwa Finansów skontrolowali posesję na terenie pow. otwockiego. W hali magazynowej znajdowała się linia do produkcji papierosów, prawie 11,5 tony tytoniu i blisko 1,3 mln szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy. W samochodzie dostawczym na terenie posesji, znaleźli 821 kg tytoniu do palenia. Funkcjonariusze zabezpieczyli również odpady papierosowe, pył tytoniowy oraz komponenty do produkcji papierosów (filtry, owijki, kleje).

Zatrzymani na gorącym uczynku

Na terenie hali, bezpośrednio przy wytwarzaniu papierosów pracowało 9 mężczyzn. Zostali zatrzymani. Kolejne zatrzymane dwie osoby to właściciel posesji oraz kierowca samochodu ciężarowego, w którym znajdował się nielegalny tytoń. Gdyby papierosy trafiły do sprzedaży, szacowane straty budżetu państwa wyniosłyby blisko 15,5 mln zł.

Zarzuty dla zatrzymanych

Zatrzymanych przesłuchano w charakterze podejrzanych. Przedstawiono im zarzuty karne skarbowe, 9 osobom postawiono zarzut udziału w grupie przestępczej. Sprawę nadzoruje Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *