sobota, 18 maja 2024
Sport

Bieg Solidarności w nowej odsłonie

Rozpoczęły się zapisy do 21. Biegu Solidarności im. K. Zywera w Płocku. Tegoroczna edycja jest pełna zmian. Najważniejsza z nich to nowa lokalizacja zawodów.

Organizator główny, czyli Zarząd Regionu Płockiego NSZZ „Solidarność” w Płocku, postanowił zaoferować biegaczom trasę całkowicie odgrodzoną od ruchu samochodowego, dlatego sportowcy będą ścigać się dookoła Zalewu Sobótka. Nowością jest także data zawodów, wyznaczona na 30 września (sobota). Data ta nie koliduje z innymi biegami w regionie płockim.

Ambitnych zawodników zainteresuje także fakt, że po raz pierwszy trasa biegu będzie posiadała atest PZLA. Klasyczny dystans 5 kilometrów na pewno będzie urozmaiceniem wśród popularnych „dyszek” i półmaratonów. Zapisy do biegu już trwają i są możliwe za pośrednictwem strony www.foxter-sport.pl.

Na liście startowej już pojawiło się kilku znanych zawodników z Płocka i Polski. Organizatorzy czynią starania, aby na linii startu stanęli medaliści mistrzostw Polski w biegach długich.

W ramach opłaty startowej wynoszącej zaledwie 30 złotych (od 1 września wzrasta do 40 złotych) zawodnicy otrzymają atrakcyjny pakiet startowy, a na mecie pamiątkowe medale i smaczny posiłek. Na najlepszych zawodników czekają atrakcyjne nagrody finansowe. Organizatorzy nie zapomnieli także o płocczanach, osobach niepełnosprawnych oraz seniorach. Dla nich przygotowane są kategorie, a w nich atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Przed biegiem głównym, który wystartuje dokładnie o godz. 11.00 odbędą się trzy biegi dla dzieci i młodzieży. Start w nich jest bezpłatny. O udziale w zawodach decyduje kolejność zgłoszeń. Poza standardowymi kategoriami organizatorzy przygotowali kilka niestandardowych klasyfikacji, w których o wygraną może powalczyć każdy zawodnik.

Honorowy patronat nad zawodami objęli: Piotr Duda, Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, oraz Andrzej Nowakowski, Prezydent Miasta Płocka. Sponsorem generalnym jest ORLEN S.A., a strategicznym PZU S.A. Szczegółowe informacje na temat biegu dostępne będą na stronie www.solidarnoscplock.pl oraz w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *