poniedziałek, 4 grudnia 2023
Płock

Remont ul. Łukasiewicza do końca października

Trwają prace na ul. Łukasiewicza. Jej przebudowa odbywa się na dwóch odcinkach: pierwszy – od ronda Nafciarzy do ul. Zglenickiego i drugi – od ul. Tysiąclecia do ul. Nowowiejskiego. Cała inwestycja zgodnie z planem powinna zakończyć się pod koniec października. 

Modernizacja ul. Łukasiewicza jest kompleksowa. Polega na budowie kanalizacji deszczowej, potem na wykonaniu nowej jezdni, chodników i zjazdów na poszczególne posesje, budowie zatok postojowych, dróg rowerowych i nowoczesnego, energooszczędne oświetlenia.

mówi Konrad Kozłowski z Referatu Informacji Miejskiej

Obecnie prace są prowadzone na dwóch odcinkach.

Na odcinku od ul. Tysiąclecia do ul. Nowowiejskiego prace są w znacznym stopniu zaawansowania.

W weekend 1-3 września drogowcy prowadzili intensywne prace bitumiczne związane z wykonaniem ostatniej warstwy nawierzchni tzw. ścieralnej na jezdni. Podczas prac przejazd czy dojazd do posesji mógł być utrudniony. Od poniedziałku 4 września udostępniony został przejazd na tym odcinku ul. Łukasiewicza, jednak należy pamiętać, że ciągle jest to teren budowy. Do wykonania pozostała m. in. nawierzchnia drogi rowerowej, chodniki, oznakowanie pionowe i poziome oraz sygnalizacja na skrzyżowaniu zgodne ze stałą organizacją ruchu oraz zieleń. Nie działa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z Al. Kobylińskiego. W pasie drogowym pracują ludzie oraz są maszyny. Inwestycja jest w toku i dlatego obowiązuje jeszcze czasowa organizacja ruchu zapewniająca dojazd do posesji. Należy zachować szczególną ostrożność.

tłumaczy Kozłowski

Na odcinku od ronda Nafciarzy do ul. Zglenickiego zostały wykonane prace od ronda Nafciarzy do okolic  ul. Chemików.

Dziś, 4 września drogowcy przystąpili do wykonania prac między ul. Chemików a ul. Zglenickiego. Ten fragment ul. Łukasiewicza pozostanie zamknięty dla ruchu ze względu na zakres prac do wykonania.

W efekcie powstaną tu dwa ronda – na skrzyżowaniu z ul. Chemików i na skrzyżowaniu z ul.  Zglenickiego. Zakres prac do wykonania jest analogiczny jak dla całej inwestycji tzn. budowa kanalizacji, nowe jezdnie, oświetlenie, chodniki, drogi rowerowe.

dodaje Kozłowski

Dodajmy, koszt całego zadania to ponad 76 mln zł. Na tą inwestycję miasto otrzymało z budżetu Województwa Mazowieckiego 3,6 mln zł, natomiast z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład 30 mln zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *