środa, 17 kwietnia 2024
Powiat Płocki

Gmina Nowy Duninów świętowała

Jak co roku na nabrzeżu wiślanym odbyło się Duninowskie Święto Plonów i Darów Wisły. Uroczystości rozpoczęła msza św., były dożynkowe wieńce. Tradycyjnie w Nowym Duninowie gospodarze z gośćmi dzielą się chlebem, ale i rybą.

„Duninowskie Święto Plonów i Darów Wisły” było również okazją do wręczenia wyróżnień, odznaczeń, podziękowań. Najbardziej zasłużone osoby odebrały wyróżnienia przyznane przez wicemarszałka Sejmu Piotra Zgorzelskiego, czy Medal „Zasłużony dla Powiatu Płockiego”. Były także nagrody za najlepsze danie przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich.

Cieszymy się dzisiaj i dziękujemy rolnikom za ich ciężką pracę w każdej dziedzinie. Plony lasu, ziemi, wody – to specyfika naszej wyjątkowej gminy

– mówił Mirosław Krysiak, wójt gminy Nowy Duninów.

Tradycyjnie w Nowym Duninowie gospodarze z gośćmi dzielą się chlebem, ale i rybą.

Tak buduje się wspólnoty. To wyjątkowe miejsce na mapie Mazowsza

– zaznacza Piotr Zgorzelski, Wicemarszałek Sejmu.

Duninowskie święto plonów i darów Wisły było również okazją do wręczenia wyróżnień, odznaczeń, podziękowań. Najbardziej zasłużone osoby odebrały wyróżnienia przyznane przez wicemarszałka sejmu Piotra Zgorzelskiego, czy Medal zasłużony dla powiatu płockiego. Były także nagrody za najlepsze danie przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich.

Gmina Nowy Duninów to perełka naszego powiatu. Jst tu dużo stowarzyszeń, Kół Gospodyń Wiejskich. To dobry przykład dla wszystkich

– mówił Sylwester Ziemkiewicz, starosta płocki.

Swoje stoiska przygotowały organizacje pozarządowe, sołtysi, rady sołeckie, czyli przedstawiciele wszystkich 18 miejscowości gminy Nowy Duninów. Nie brakowało pyszności przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich. Każdy znalazł coś dla siebie. Nie zabrakło również występów. Ze swoim programem zaprezentował się Ludowy Zespół Pieśni i Tańca Szczawin Kościelny, był występ Weroniki Ciećwierz, a także Orkiestry Dętej z Gostynina. Nie brakowało dodatkowych atrakcji dla najmłodszych.

Organizatorami wydarzenia były Gmina Nowy Duninów, Fundacja Bez Granic, oraz samorząd województwa mazowieckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *