Spotkanie autorskie ze Stefanem Friedmannem
Już w najbliższą niedzielę w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego odbędzie się spotkanie autorskie ze Stefanem Friedmannem – polskim aktorem teatralnym oraz filmowym, reżyserem i satyrykiem, przyjacielem płockiego teatru oraz autorem książki “70 lat mojego dzieciństwa, czyli niech Pan powie coś wesołego”.
Friedmann posiada ogromny dorobek aktorski. Wystąpił między innymi w “Klanie”, “Zmiennikach”, “Lalce”, w “M jak miłość”, “Poranku kojota”, “Kiler- ów-2-óch”, “Co mi zrobisz jak mnie złapiesz” czy w “Czterdziestolatku”. Aktor jest również znany ze swojego wyjątkowego i promiennego uśmiechu. Zadebiutował już jako dziewięciolatek, zagrał wtedy u boku swego ojca – Mariana Friedmanna – w spektaklu Milionowe jajko.
Aktor od lat jest związany z teatrem w Płocku, gdzie wystawił takie sztuki jak: Mayday 1 i 2, Weekend z kochankiem, Kochane pieniążki, Nic nie gra, Szalone nożyczki, Dzikie żądze oraz Zamknij oczy i myśl o Anglii. Swój związek z płockim teatrem opisuje w książce, w której można znaleźć cały rozdział poświęcony jedynie jemu. Opowieść zawiera anegdoty związane z dyrektorem teatru, Markiem Mokrowieckim, który z kolei uważa, że w dziele jest za mało o jego osobie.
Spotkanie odbędzie się na dużej scenie po spektaklu Żona potrzebna od zaraz w reżyserii Stefana Friedmanna, w której on sam wcieli się w rolę listonosza. Aktor 17 września w płockim teatrze porozmawia ze wszystkimi zainteresowanymi o swojej “mówionej niebiografii” – książce “70 lat mojego dzieciństwa, czyli niech Pan powie coś wesołego”.
Na spotkaniu Friedmann opowie o swoim życiu, tym jak przebiegała jego droga zawodowa, o perypetiach, z którymi musiał się mierzyć przez lata, a także o skłonności do żartowania w nieodpowiednich momentach.
W spotkaniu aktorskim może wziąć udział każdy, wstęp jest bezpłatny i nie wymaga obecności na spektaklu Żona potrzebna od zaraz. Po spotkaniu będzie można kupić książkę oraz zdobyć autograf autora.