sobota, 18 maja 2024
Płock

Drogowcy przygotowują ulice do jesieni i zimy

Płock rozpoczyna przygotowania na ulicach do jesieni i zimy. Od wtorku na ul. Żyznej trwa powierzchniowe utrwalanie nawierzchni.

Zabieg ten polega na zabezpieczeniu szczelin w nawierzchni jezdni, do których jesienią i zimą dostaje się woda. Zamarza ona przy niskich temperaturach, rozsadza asfalt, co prowadzi do powstawania poważnych ubytków.

tłumaczy Hubert Woźniak z płockiego ratusza

Taka zimowa profilaktyka polega właśnie na powierzchniowym utrwalaniu nawierzchni. Szczeliny wypełniane są najpierw specjalną emulsją, a następnie zasypywane grysem. W ciągu kilku dni samochody samoczynnie go „dokleją” do emulsji.

Jednak aby nie dochodziło do podrywania grysu przez koła pojazdów – ograniczona zostanie prędkość w takich miejscach powierzchniowego utrwalania nawierzchni do 30 km na godz.

Opisane zabiegi zaczęliśmy w tym tygodniu na ul. Żyznej. Potrwają one do poniedziałku lub nawet wtorku w przyszłym tygodniu. Następnie – prawdopodobnie w środę – nasi drogowcy przeniosą się na ul. Zglenickiego. Powierzchniowe utrwalanie nawierzchni będą prowadzić na odcinku od ronda na skrzyżowaniu z ul. Dobrzyńską do wyremontowanego fragmentu Zglenickiego na wysokości Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.

dodaje Woźniak

Przypomnijmy: w jednym i drugim przypadku na zabezpieczanych odcinkach ulic obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km na godz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *