sobota, 18 maja 2024
PłockSport

ORLEN Wisła Płock w Poland.Travel z finansowym wsparciem

20 września na konferencji prasowej przed meczem EHF Champions League została podpisana oficjalna umowa dotycząca uczestnictwa ORLEN Wisły Płock w projekcie Poland.Travel.

Poland.Travel to rządowy projekt współtworzony przez Polską Organizację Turystyczną oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki mający na celu promocję naszego kraju przez sport i wsparcie polskich drużyn klubowych biorących udział w rozgrywkach na arenie międzynarodowej.

Bardzo się cieszę, że do grona drużyn, które będą promowały Polskę poprzez udział w międzynarodowych rozgrywkach, dołącza ORLEN Wisła Płock. Bardzo dobre świadczenia zaproponowane przez Wisłę wyceniliśmy na blisko 2,5 mln zł. To kwota gwarantowana przy zrealizowaniu wszystkich świadczeń zapisanych w umowie. Przekazane pieniądze pozwolą na umocnienie pozycji ORLEN Wisły Płock w Europie oraz zwiększą budżet klubu, ułatwiając w ten sposób prowadzoną przez niego politykę transferową. Liczę na to, że fundusze przekazane w ramach projektu Poland.Travel, pozwolą płocczanom osiągać jeszcze większe sukcesy

– powiedział Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk.

Pragnę serdecznie podziękować w imieniu naszego klubu jak i wszystkich polskich klubów biorących udział w europejskich pucharach za rządowy projekt Poland.Travel jak i za wsparcie, które za tym idzie. Jestem niezmiernie dumny, że osiągnięcia ORLEN Wisły Płock zostały docenione i dziękuję równomierny podział funduszy przez rządzących zgodnie ze znaną w sporcie zasadą fair play. Chciałbym również złożyć podziękowania na ręce jednego z naszych sponsorów – firmy Modular System, która, aby pomóc w realizacji założeń projektu postanowiła umieścić logo Poland.Travel na wszystkich swoich kontenerach na całym świecie. Jako klub obiecujemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby godnie reprezentować Polskę promując przy tym nasze dobro narodowe.

– stwierdził Artur Stanowski Prezes ORLEN Wisły Płock.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *