wtorek, 21 maja 2024
Komenda Miejska Policji w Płocku

Policyjne kontrole na drogach

Płocka Grupa SPEED namierzyła i ukarała kolejnych piratów drogowych, przekraczających dozwoloną prędkość. W ubiegłym tygodniu policjanci przeprowadzili blisko 90 kontroli pojazdów, ujawnili 87 wykroczeń oraz nałożyli 79 mandaty karne. Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest główną przyczyną wypadków drogowych. Policjanci apelują ZACHOWAJ OSTROŻNOŚĆ!

Działania policjantów z grupy SPEED ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Patrole wchodzące w skład grupy zwracają jednak szczególną uwagę na przekraczanie dozwolonej prędkości oraz  na rażące wykroczenia popełniane przez “piratów drogowych”. Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości.

mówi sierż. szt. Monika Jakubowska z KMP w Płocku

W minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED na drogach Płocka i powiatu skontrolowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 87 wykroczeń. 78  z nich dotyczyłO przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Funkcjonariusze nałożyli 79 mandaty karne.

Przypominamy, że główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, z winy kierujących, jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Niezgodne z prawem zachowania zagrażają nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *