wtorek, 21 maja 2024
Komenda Miejska Policji w Płocku

Złodziej samochodów w rękach policji

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy współpracując z kryminalnymi Komendy Wojewódzkiej policji zs. w Radomiu zlikwidowali „dziuplę” samochodową na terenie powiatu gostynińskiego. Policjanci odzyskali skradzione pojazdy o łącznej wartości blisko 300 tys. złotych. Sprawca kradzieży oraz paser usłyszeli zarzuty.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy we współpracy z funkcjonariuszami z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu ujawnili dziuplę samochodową w jednej z miejscowości na terenie powiatu gostynińskiego. Podczas przeszukania policjanci odnaleźli toyotę skradzioną na terenie Płocka oraz mitsubishi skradzione w Kutnie. Na miejscu zabezpieczone zostały również części pochodzące z rozbiórki innych samochodów.

Na terenie posesji funkcjonariusze zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu gostynińskiego, któremu przedstawiono zarzut paserstwa, za który grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

mówi sierż. szt. Monika Jakubowska z KMP w Płocku

W toku dalszych czynności funkcjonariusze zatrzymali również 31-letniego mieszkańca Wołomina, wobec którego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci aresztu na okres 3 miesięcy. Za paserstwo umyślne oraz kradzież z włamaniem kolejnych 10 lat może spędzić za kratkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *