środa, 22 maja 2024
Płock

Miał o prawie 60 km/h więcej na liczniku

Pomimo obowiązującego ograniczenia prędkości na obszarze zabudowanym, pędził z prędkością ponad 100 km/h. Rozpędzonego kierowcę volkswagena zatrzymali do kontroli policjanci z płockiej drogówki. Płocczanin na najbliższe 3 miesiące będzie musiał zamienić swój środek transportu, ponieważ mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. Policjanci apelują! Przestrzegaj przepisów, zachowaj rozsadek i nigdy się nie spiesz!

Wczoraj (15.10) na ul.Łukasiewicza w Płocku na celowniku miernika prędkości policjantów z płockiej drogówki  znalazł się pędzący volkswagen. Kierujący pojazdem poruszał się z predkością ponad 100 km/h, gdzie w obszarze zabudowanym jest ona ograniczona do 50 km/h. Natychmiast został zatrzymany do kontroli drogowej.

54-letni mieszkaniec Płocka przekroczył dozwoloną prędkość o 57 km/h. Kierowca będzie musiał na najbliższe trzy miesiące zamienić swój środek transportu, ponieważ mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy.

Przypominamy, że:

  • przekraczając dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym kierujący straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy;
  •  jeżeli w tym okresie osoba będzie kierowała pomimo wydanego zakazu – okres zatrzymania prawa jazdy zostanie wydłużony do 6 miesięcy;
  • natomiast jeżeli dana osoba po raz kolejny będzie kierowała pojazdem w wydłużonym okresie zatrzymania prawa jazdy zostaną mu cofnięte uprawienia do kierowania pojazdami (prowadzenie pojazdu mechanicznego nie stosując się do wydanej decyzji administracyjnej o cofnięciu uprawnień, jest przestępstwem z art. 180 a kk, za które m.in. grozi kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat).

Niestety wciąż zbyt wielu kierowców lekceważy ograniczenia prędkości i zarówno w terenie zabudowanym jak i poza nim jeździ zbyt szybko.

Policjanci w dalszym ciągu apelują o przestrzeganie przepisów, trzeźwość oraz rozsądek na drodze. Zapewniają również, że uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego. Nie warto się śpieszyć, bo kiedy dojdzie do zdarzenia może być za późno. Dlatego za kierownicę wsiadaj zawsze wypoczęty, kieruj się zasadą ograniczonego zaufania i nigdy się nie śpiesz.

Kierowco pamiętaj, że ty i twoi bliscy życie macie tylko jedno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *