sobota, 18 maja 2024
Płock

Ul. Kościuszki zamknięta do 10 listopada

Od poniedziałku, 23 października do 10 listopada zamknięta będzie ul. Kościuszki. Wykonawca prowadzący modernizację musi naprawić usterki.

Przebudowa ulicy, na całej długości od pl. Narutowicza po plac Dąbrowskiego, zaczęła się w sierpniu ubiegłego roku. Prace toczyły się etapami. W czerwcu tego roku uruchomiono tymczasowy przejazd pierwszym odcinkiem Kościuszki – między pl. Narutowicza, a pl. Obrońców Warszawy.

Ten właśnie odcinek wykonawca modernizacji ponownie zamyka dla ruchu w najbliższy poniedziałek. Powodem jest fakt, że zbliżamy się do końca inwestycji i najbliższe trzy tygodnie to okres, jaki drogowcy mają na usunięcie usterek, które dostrzegli w trakcie robót inspektorzy nadzoru inwestorskiego z ramienia Miejskiego Zarządu Dróg.

tłumaczy Hubebrt Woźniak z płockiego ratusza

Wykonawca ma zakończyć inwestycję i otworzyć przejazd ul. Kościuszki na całej długości do 10 listopada.

Przypomnijmy: przebudowa tej drogi polegała na rozdzieleniu kanalizacji ogólnospławnej na sanitarną i deszczową, na wykonaniu nowej jezdni, chodników, zainstalowaniu nowego, energooszczędnego oświetlenia. Koszt – 16 mln zł – 5 mln zł dofinansowania z budżetu państwa, a cztery – z urzędu marszałkowskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *