sobota, 18 maja 2024
Płock

Polish Madman – film i wystawa o kardynale Kozłowieckim

Biskup Płocki Szymon Stułkowski wraz z Fundacją Towarzystwo Projektów Edukacyjnych zapraszają w dniu 25 października 2023 r. (środa) na Stary Rynek o godzinie 10.00, na uroczyste otwarcie wystawy plenerowej pt.: „Polish Madman”, opowiadającej o życiu polskiego misjonarza Kardynała Adama Kozłowieckiego. Po otwarciu i zwiedzeniu wystawy druga część spotkania odbędzie się w sali NoveKino Przedwiośnie (ul. Tumska 5a).

W drugiej części uroczystości przewidziany jest pokaz filmu dokumentalnego o losach niezwykłego Kardynała pt.: „Serce bez granic”. Po projekcji odbędzie się spotkanie ze świadkiem życia Kardynała – księdzem misjonarzem Adamem Pergółem, pochodzącym z diecezji płockiej, który na co dzień pracuje w Mpunde w Zambii.

Każdy z uczestników wydarzenia otrzyma album o Kardynale wraz z płytą zawierającą film „Serce bez granic”.

Kardynał Adam Kozłowiecki SJ (1911-2007) był nie tylko niezwykłym kapłanem, więźniem KL Auschwitz i KL Dachau, ale przede wszystkim wybitnym misjonarzem, dzięki którego staraniom Kościół w Rodezji Północnej (dziś Zambia) aktywnie pomaga najbardziej potrzebującym i wciąż się rozwija.

Mamy nadzieję, że dzięki obejrzeniu wystawy i projekcji filmu uda się przybliżyć niezwykłą postać Kardynała Adama oraz pokazać dzieła misyjnego Kościoła, codzienność misjonarzy zajmujących się nie tylko ewangelizacją, ale także edukacją, opieką zdrowotną i wspieraniem miejscowych ludzi w ich problemach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *