Płock

“Uwięzieni” na cmentarzu

Kobieta i mężczyzna wybrali się w godzinach popołudniowych na cmentarz Komunalny.  Po odwiedzeniu grobów bliskich,  udali się do wyjścia. Niestety, każde z nich przegapiło godzinę zamknięcia cmentarza.

Okazało się, że nekropolia jest czynna do godz. 18.00, a było już trzydzieści minut po “szóstej”. Brama była zamknięta na klucz. Groziło im spędzenie nocy na cmentarzu. Było ciemno, a dookoła tylko groby…

Na szczęście uwięzieni wpadli na pomysł, żeby zadzwonić do kogoś ze znajomych, a ta osoba wybrała numer alarmowy 986 do dyżurnego straży miejskiej. Na miejsce przyjechali funkcjonariusze  wyposażeni w klucze do głównej bramy cmentarza i uwolnili kobietę, jak i mężczyznę, którzy przegapili godzinę zamknięcia cmentarza. Płocczanie cali i zdrowi  wrócili do swoich domów.

opowiada Jolanta Głowacka rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Płocku

Ponieważ to nie pierwszy tego typu przypadek, kiedy strażnicy miejscy wzywani są do uwalniania uwięzionych za murami cmentarza Komunalnego, zdecydowano, że u dyżurnego SM, zdeponowane zostaną klucze do wszystkich bram tego miejsca.

Należy pamiętać, że specyfika zabudowy, wielkość powierzchni oraz nasadzenia zieleni często nie pozwalają precyzyjnie dostrzec osoby przebywającej w chwili zamknięcia na terenie cmentarza, dlatego mogą się zdarzyć przypadki zamknięcia odwiedzających. Należy wybrać wtedy numer alarmowy 986 i poprosić o „uwolnienie”.

dodaje Głowacka

Przypominamy! Jeśli wybieramy się na groby naszych bliskich, warto spojrzeć na tabliczkę, z godzinami otwarcia, umieszczoną na bramie nekropolii i zabrać ze sobą zegarek. Cmentarz komunalny otwarty jest dla odwiedzających w godzinach:

a) 7.00 – 21.00 w okresie kwiecień – wrzesień,

b) 7.00 – 18.00 w okresie październik – marzec,

w dniach 31 października, 1 i 2 listopada – całą dobę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *