wtorek, 21 maja 2024
Płock

Rannego łabędzia znalazł mężczyzna. Pomogli Strażnicy Miejscy

W poniedziałek po godzinie 15.00 dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie do rannego łabędzia. Dzwonił mieszkaniec, który podczas spaceru zauważył ptaka, który miał problem ze skrzydłem. Ptak próbował pływać po Zalewie Sobótka.

Strażnicy, którzy przybyli na miejsce rozpoczęli akcję złapania łabędzia. Jak się okazało nie było to proste ponieważ ranny łabędź uciekł do wody.  Strażnicy poprosili o pomoc strażaków.  Ci z łodzi próbowali złapać łabędzia, i tak wspólnymi siłami udało się wyciągnąć ptaka z wody. Okazało się, że łabędź w skrzydło ma wbitą kotwiczkę wędkarską. Po wyciągnięciu jej ze skrzydła ptak został puszczony wolno.

mówi Jolanta Głowacka rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Płocku

Wyrazy podziękowania należą się osobie, która wczoraj szybko zareagowała widząc rannego ptaka.  Prosimy, jednak, aby  nie  podejmować interwencji samodzielnie. Należy na pomoc  wezwać służby mundurowe.

dodaje

I, choć  łabędzie to bardzo łagodne ptaki, to mogą zaatakować, gdy naruszymy ich terytorium lub uznają, że zagrażamy ich pisklętom.

Należy również pamiętać, aby nie podchodzić do łabędzi z psami.  Łabędzie reagują niepokojem na szczekanie psa. Nie wolno także spuszczać psów ze smyczy, aby nie dopuścić do sytuacji, w której pies, kierując się np. instynktem, zaatakuje łabędzie.   

dodaje rzeczniczka SM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *