Gospodarka i społeczeństwo

Zwycięzcę III Rankingu Gmin Województwa Mazowieckiego poznamy już za miesiąc

Już 24 listopada poznamy zwycięzców III Rankingu Gmin Województwa Mazowieckiego. Przygotowuje go Fundacja Demokracji Lokalnej wspólnie z Urzędem Statystycznym w Warszawie.

Ideą rankingu jest wyłonienie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego województwa mazowieckiego, wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego.

Fundacja prowadziła podobne rankingi w wielu miejscach w całej Polsce. Na fali tych dobrych doświadczeń rozszerzyliśmy, we współpracy z GUS, nasze rankingi na całą Polskę

— mówił Cezary Trutkowski, Prezes Zarządu FRDL podczas II Gali Rankingu Gmin Województwa Mazowieckiego w listopadzie 2022r.

Celem przedsięwzięcia jest wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego. W ramach Rankingu ocenie poddawane są wszystkie gminy województwa mazowieckiego z wyłączeniem miast na prawach powiatu.

Mamy nadzieję, że przeprowadzane analizy statystyczne staną się podstawą ważnej dyskusji, zarówno nad zarządzaniem lokalnym, jak i strategicznymi kierunkami rozwoju regionu.

dodaje

Uroczysta Gala Rankingu Gmin Województwa Mazowieckiego odbędzie się 24 listopada 2023 roku w urokliwym miejscu jakim są Przestrzenie Bruna w Warszawie. Tego dnia poznamy wyniki Rankingu. Patronat medialny nad imprezą – infoPłockTV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *