Płock

Koniec prac na ul. Zielonej

Zakończyły się prace na kolejnej ulicy w Płocku. Tym razem zakończono modernizację kolejnego fragmentu ul. Zielonej na osiedlu Radziwie. Trwają odbiory.

Pięć lat temu przebudowano dwa odcinki tej drogi, które znajdują się w głębi osiedla między nieczynną bocznicą kolejową, a łącznikiem z ul. Teligi. Łącznie mają one około 600 metrów długości. Teraz zakończyły się prace modernizacyjne trzeciego fragmentu ul. Zielonej, który leży między ul. Kolejową, a przejazdem kolejowym i ma 200 metrów długości.

Prace były kompleksowe – i podobnie jak wcześniej – zaczęły się od budowy kanalizacji deszczowej, której pod ulicą brakowało. Następnie przyszedł czas na wykonanie nowej nawierzchni oraz chodników. Wymieniono także lampy ulicznego oświetlenia na energooszczędne, LED-owe. Koszt tych prac sięgnął 1,4 mln zł.

Do przebudowania w przyszłości pozostanie odcinek, leżący między czynnymi torami, a nieczynną bocznicą o długości ok. 250 metrów. Jednak, aby tę inwestycję zrealizować miasto musi najpierw zmodernizować w podobnym zakresie ul. Gromadzką i Sukcesorską. Kanalizacja deszczowa, którą planuje pod nimi zbudować, odprowadzi wodę do zbiornika retencyjnego przy ul. Popłacińskiej. I wtedy będzie można przebudować te ostatnie fragmenty ul. Zielonej, także zaczynając od wykonania kolektorów deszczowych i połączenia ich z infrastrukturą wykonaną pod ul. Gromadzką i Sukcesorską.

Taki podział inwestycji na etapy wynika z konieczności zbudowania kanalizacji, której drogowcy nie chcieli układać pod torami kolejowymi (by uniknąć czasochłonnych formalności). Dlatego budujemy infrastrukturę, która będzie odprowadzać wodę w dwóch różnych kierunkach. Na wschód od torów deszczówka popłynie do zbiornika retencyjnego przy ul. Krakówka, a ta po zachodniej stronie przejazdu kolejowego – do zbiornika przy ul. Popłacińskiej.

mówi Hubert Woźniak z płockiego ratusza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *