Płock

Nowy blok żywieniowy w podstawówce na Podolszycach

Miasto zakończyło modernizację kolejnego bloku żywieniowego, tym razem w Szkole Podstawowej nr 23 na Podolszycach Północ. W listopadzie zakończą się wszystkie formalności i blok powinien ruszyć 1 grudnia.

Modernizacja obiektu była kompleksowa. Umowę z wykonawcą podpisano w kwietniu. Od tego czasu wymienione zostały wszystkie instalacje sanitarne, elektryczne, położono nowe tynki i płytki ceramiczne.

Następnie ustawiono i zainstalowano nowoczesne, profesjonalne wyposażenie kuchenne. Na liście urządzeń są m.in. szafy chłodnicze, zamrażarka, dwa kotły (o pojemności 150 litrów każdy), kuchnie, patelnie elektryczne, zmywarki, stoły chłodnicze i robocze, regały magazynowe, naświetlacz do jaj, a także tzw. wilk do mielenia mięsa, czy wózek transportowy. Blok żywieniowy powstał na parterze, a posiłki wydawane będą na piętrze. Zamontowano także windę.

Nad stojącym centralnie wyposażeniem kuchni jest potężny okap o długości 5,4 metra i szerokości 2,5. Żeby go zamontować musieliśmy wyjąć ze ściany okno, a sam okap przenieść przez ten otwór w dwóch częściach. Inaczej się nie mieścił.

opowiada Hubert Woźniak z Referatu Informacji Miejskiej

Podobna sytuacja była z centralą wentylacyjną. Aby wnieść ją i zamontować w piwnicy pod blokiem żywieniowym trzeba było zdemontować barierki na klatce schodowej oraz rozebrać fragment ściany.

Wszystkie prace już się zakończyły, zaczynają się teraz formalności, związane z odbiorami oraz przygotowania do uruchomienia bloku, co powinno nastąpić 1 grudnia. Za modernizację miasto zapłaci z budżetu Płocka ponad 1,8 mln zł.

Dodajmy, że blok żywieniowy w SP nr 23 będzie w stanie obsłużyć pół tysiąca osób dziennie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *