sobota, 18 maja 2024
Gospodarka i społeczeństwo

Podpisano umowę na projekt rozbudowy drogi wojewódzkiej w Sannikach

Już niedługo rozpoczną się prace projektowe związane z rozbudową ponad 5,5-kilometrowego fragmentu drogi wojewódzkiej nr 583 na odcinku od Lwówka do skrzyżowania z ul. Warszawską w Sannikach. Samorząd województwa mazowieckiego na opracowanie dokumentacji projektowej przeznaczył ponad 1,6 mln zł.

Projekt obejmie 5,5-kilometrowy fragment drogi wojewódzkiej nr 583 na odcinku od 25. kilometra drogi w miejscowości Lwówek do skrzyżowania z ul. Warszawską w Sannikach. Planowany zakres prac jest szeroki – budowa i przebudowa jezdni, poboczy, skrzyżowań, obiektów inżynierskich, dróg serwisowych, ciągów pieszo-rowerowych i zatok autobusowych. Jezdnia zostanie poszerzona, co zmniejszy ryzyko kolizji pojazdów. Remont przejdą system odwodnienia i miejsca do kontroli pojazdów. Elementy infrastruktury technicznej kolidujące z planowaną inwestycją zostaną rozebrane, a w ich miejsce powstaną nowe.

Dzięki środkom, jakie dotychczas sejmik województwa przeznaczył na remont drogi wojewódzkiej nr 583, zostało wybudowane rondo w Lwówku, powstał nowy przepust w Krubinie i wyremontowano odcinek o długości prawie 4,5 km. Obecnie trwają prace nad projektem budowlanym dla rozbudowy kolejnych 2,5 km tej drogi. Zgodnie z umową prace mają zakończyć się do sierpnia 2026 r. Równolegle jest opracowywana dokumentacja dla rozbudowy pozostałych dróg wojewódzkich na terenie gminy Sanniki. Obecnie trwają prace nad projektem rozbudowy DW 577 w miejscowościach Czyżew, Szkarada i Brzezina na łączną kwotę ponad 2,7 mln zł. Przygotowywana jest też dokumentacja na rozbudowę DW 584 od Sannik do granicy województwa.

Koszt dokumentacji rozbudowy 5,5-kilometrowego odcinka DW 583 to ponad 1,6 mln złŚrodki w całości pochodzą z budżetu województwa mazowieckiego. Projekt ma być gotowy w listopadzie 2026 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *