Płock

Ratujmy “Płockie Powązki” – kolejny sukces

Kolejny raz na płockich cmentarzach kilkadziesiąt osób – politycy, społecznicy, dziennikarze, harcerze – kwestowali w ramach akcji Ratujmy Płockie Powązki. W tym roku zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na odnowienie grobu rodziny Popielawskich.

Jak co roku, od 24 lat, 1 i 2 listopada na płockich cmentarzach trwa kwesta Ratujmy Płockie Powązki. Za zebrane w niej pieniądze organizatorzy – Stowarzyszenie Starówka Płocka oraz płocka redakcja Gazety Wyborczej odnawiają kolejne nagrobki. W tym roku będzie to grób rodziny Popielawskich. A w puszkach po dwóch dniach kwesty było ponad 58 000 zł. A to nie wszystko.

Grób, który tym razem ma być odnowiony to grób rodziny Popielawskich. Spoczywają w nim rodzice i żona Karola Popielawskiego, sam Karol jedynie symboliczne. Popielawscy to właściciele budynku, w którym mieścił się Hotel Warszawski, a także budynku, w którym obecnie znajduje się Pałac Ślubów.

mówi Jerzy Skarżyński prezes Stowarzyszenia “Starówka Płocka”

W kwestarskich puszkach po dwóch dniach zbiórki było 58 353 zł, do tego są jeszcze pieniądze od darczyńców – 7000 zł od strażaków na renowację grobu Tadeusza Gintera oraz 1500 zł od PSS Społem. W sumie 66 853 zł. A to jeszcze nie koniec. Zbiórka nadal trwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *