Płock

W poniedziałek startuje Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Już 13 listopada rozpocznie się 16. edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – największego wydarzenia w Polsce promującego świadomy rozwój i aktywną postawę w biznesie. W tym roku hasłem przewodnim są Rewolucje TechnologiczneMiasto Płock od lat wspiera tę wyjątkową, międzynarodową inicjatywę zachęcając zarówno przyszłych, jak i działających w regionie przedsiębiorców do udziału w przygotowanych wydarzeniach.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest Rewolucja Technologiczna. Organizatorzy przy tej okazji chcą podkreślić jak przedsiębiorstwa i organizacje mogą wykorzystać zmieniające się otoczenie cyfrowe i reagować na nowe warunki w nowoczesnej gospodarce.

– Dynamiczny rozwój technologii znacząco wpłynął na świat biznesu. Firmy, które przyjmują innowacje i wdrażają nowe modele pracy- zdobywają przewagę konkurencyjną, podczas gdy te, które się im opierają, ryzykują utratę pozycji. W toku tych zmian, istotne jest, aby przedsiębiorcy pozostawali elastyczni w dostosowaniu strategii biznesowej. W tym roku ważnym tematem będą również kompetencje przyszłości, które kształtują przedsiębiorców i liderów jutra – mówi Karolina Tądel, prezeska Fundacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Nadchodzący tydzień w Płocku pełen jest ciekawych spotkań, szkoleń i warsztatów! Dzięki zaangażowaniu Partnerów – zarówno lokalnych jak i ogólnopolskich firm, uczelni oraz instytucji okołobiznesowych udało się po brzegi wypełnić harmonogram wydarzeń. Uroczyste otwarcie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Płocku z udziałem władz miasta odbędzie się już tradycyjnie w Akademii Mazowieckiej. Prelekcję „Startupy pozytywnego wpływu i narzędzia AI” oraz warsztaty dla uczestników poprowadzą eksperci z Youth Busienss Poland.

Dwa wyjątkowe spotkania przygotował, wraz z Siecią Przedsiębiorczych Kobiet oraz płocką filią Politechniki Warszawskiej, Płocki Park Przemysłowo- Technologiczny. Zaproszeni prelegenci zapoznają uczestników z innowacyjnymi narzędziami wsparcia biznesu, jak również zainaugurują kolejną edycję programu akceleracyjnego Start In Park.  Szkolenia związane z wyzwaniami oraz możliwościami jakie wynikają z cyfryzacji przedsiębiorstwa przygotowały: Zakład Ubezpieczeń Społecznych o/Płock oraz Krajowa Izba Rozrachunkowa.

Na bardzo ciekawe szkolenie dotyczące podnoszenia efektywności produkcji oraz zysku firmy zaprasza Izba Gospodarcza Regionu Płockiego, a o roli Social Mediów w rozwoju biznesu opowiedzą doświadczeni eksperci z Growth Zone. Miejski Urząd Pracy zaprasza wszystkich zainteresowanych do specjalnie uruchomionego punktu konsultacyjnego. Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica zaplanowała spotkanie „Branże i kompetencje przyszłości” skierowane do uczniów szkół ponadpodstawowych. Do Płocka zawitają również przedstawiciele Żabki – Partnera Strategicznego tegorocznej edycji ŚTP w Polsce oraz eksperci z Grupy Allegro.

Na stronie internetowej www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl można rejestrować się do udziału w wydarzeniach za pomocą platformy Konfeo. Szczegóły wszystkich płockich wydarzeń dostępne są na fanpage’u wydarzenia: www.facebook.com/STPPlock/

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości jest organizowany od 2008 roku, w 200 krajach świata, zrzesza tysiące partnerów organizujących wydarzenia dla milionów uczestników. Polska jest jednym z liderów tego światowego ruchu. W 2022 roku w ŚTP włączyło się ponad 42 000 uczestników w blisko 540 wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *