Płock

Dzień Kuchni Polskiej, czyli smaczne świętowanie w Płocku

Dzień Kuchni Polskiej to przedsięwzięcie społeczno-kulturalne, którego ideą jest popularyzacja rodzimych tradycji obyczajowych i kulinarnych. Nasza inicjatywa jest nierozerwalnie powiązana z obchodami Narodowego Święta Niepodległości – chcemy wspólnie celebrować ten ważny dla nas dzień.

Inicjatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Vivat Polonia!, która od kilku lat nieprzerwanie organizuje wydarzenie i zachęca płocczan do wspólnego świętowania. Każdego roku spotykamy się na Placu Stary Rynek w Płocku na „urodzinowym przyjęciu” Polski.

Każda edycja przedsięwzięcia cieszy się dużym zainteresowaniem lokalnych punktów gastronomicznych. Do akcji chętnie włączają się płoccy restauratorzy: lokale przyjmują biało –czerwone aranżacje, a dla gości powstaje specjalne, okazjonalne menu z tradycyjnymi daniami kuchni polskiej.

Przedszkolne i szkolne stołówki angażują dzieci i młodzież do przygotowywania biało-czerwonych dekoracji, a w codziennym menu znajdują się wyłącznie staropolskie potrawy.

Inicjatywie towarzyszy wiele atrakcji: wystawcy sprzedający własne wyroby, Koła Gospodyń Wiejskich prezentujące dania własnej produkcji, gotowanie na żywo staropolskiego bigosu, warsztaty lepienia pierogów z gęsiną, koncerty patriotyczne.

Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się 12 listopada 2023 roku. Spotkajmy się o godzinie 12.00 na Placu Stary Rynek w Płocku, aby wspólnie celebrować święto Polski!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *