sobota, 18 maja 2024
Płock

Od wtorku, 14 listopada ruszy przebudowa ostatniego odcinka ul. Chopina. Na kierowców czekają zmiany

We wtorek 14 listopada rozpoczyna się modernizacja trzeciego i ostatniego odcinka ul. Chopina. Przebudowa obejmie rejon dworca autobusowego i skrzyżowania tej drogi z ul. Dworcową oraz Mickiewicza. Zmienia się całkowicie sposób poruszania się w tej części Płocka.

UMP

Wykonawca modernizacji zacznie prace od północnej nitki ul. Chopina, tej bliżej dworca. Zamknie całkowicie przejazd na odcinku od banku do parkingu dla autobusów PKS i KM oraz skrzyżowania z ul. Obrońców Płocka 1920 roku.

Kierowcy, którzy będą chcieli przejechać tędy w kierunku ul. Bielskiej – pojadą południową nitką ul. Chopina (obok znanego dyskontu), która stanie się na jakiś czas jezdnią dwukierunkową. Na jej skrzyżowaniu z ul. Dworcową nie wolno im będzie skręcić w lewo.

Będą mogli natomiast skręcić w prawo, w kierunku pawilonów handlowych i dworca autobusowego. A następnie wyjechać z powrotem na ul. Chopina tą samą drogą, ale znów skręcić będą mogli jedynie w prawo, w kierunku ul. Bielskiej.

Na skrzyżowaniu z ul. Mickiewicza powstanie małe tymczasowe rondo.

Autobusy poruszające się ul. Dworcową i Chopina będą mogły normalnie wjechać na dworzec autobusowy, a następnie wyjechać z niego na Chopina przez parking za dworcem, którym na co dzień służył im do postoju między kursami.

Nieczynny będzie przystanek autobusowy pod dworcem. Zastąpią go dwa nowe, tymczasowe przystanki – jeden na ul. Dworcowej, drugi – na Mickiewicza.

Prace przy modernizacji trzeciego odcinka ul. Chopina potrwają do połowy września przyszłego roku.

Pierwszy odcinek, leżący między ul. Bielską, a ul. Obrońców Płocka przebudowaliśmy w 2016 roku. Modernizacja była kompleksowa – zbudowaliśmy w pierwszej kolejności kanalizację, potem jezdnię, chodniki i drogę rowerową.

Podobny zakres prac miała przebudowa ul. Chopina w drugim etapie, na odcinku od ul. Otolińskiej do Lachmana.

Taki sam zakres prac przewidzieliśmy w tym trzecim etapie, który właśnie zaczęliśmy. Po zakończeniu prac odkryjemy bardzo duże zmiany w organizacji ruchu, największa z nich zakłada, że rozdzielająca dziś jezdnie ul. Chopina centralna wyspa zieleni zostanie powiększona i stanie się rondem.

mówi Hubert Woźniak z płockiego Ratusza

Inwestycję prowadzi Miejski Zarząd Dróg. Koszt inwestycji to prawie 7,7 mln zł. Połowa kwoty to dofinansowanie z rządowego programu.

2 thoughts on “Od wtorku, 14 listopada ruszy przebudowa ostatniego odcinka ul. Chopina. Na kierowców czekają zmiany

  • Umowa podpisana 12 września, czas realizacji 12 miesiecy, czyli zostało 10 miesiecy. 2 miesiace nic nie robione :)… chyba będzie aneks o przedłużenie hehe

    Odpowiedz
  • Może warto zawrzeć w umowie klauzulę o premii za przedterminowee zakończenie realizacji prac?
    Większość aktualnych zadan związanych z remontami dróg jest w stanie wygaszenia w oczekiwaniu na wiosenne wybory. Przynajmniej takie odnoszę wrażenie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *