Powiat Płocki

Tragiczny weekend na drogach powiatu

W miniony weekend na drogach powiatu płockiego doszło do aż trzech wypadków drogowych, w których były ofiary śmiertelne. Przyczyny różne, skutek jeden: każde ze zdarzeń to ogromna tragedia dla całej rodziny. Policjanci apelują: JEDŹ ODPOWIEDZIALNIE!

Zaczęło się w piątkowe popołudnie (10.11). Tuż przed godz. 17 w Świerczynku (gm. Drobin) 43-letni kierujący pojazdem ciężarowym uderzył w pieszą, która w wyniku poniesionych obrażeń zginęła na miejscu. Policjanci wstępnie ustalili, że 44-letnia mieszkanka powiatu sierpeckiego, najprawdopodobniej wtargnęła na jezdnię wprost pod nadjeżdżający pojazd. Krajowa 60-siątka była zablokowana przez kilka godzin.

Niespełna godzinę później w Goślicach (gm. Bielsk) 40-letnia kierująca nissanem potraciła pieszego, który według ustaleń funkcjonariuszy, najprawdopodobniej stał przy rowerze na środku drogi. Mężczyzna trafił do szpitala, niestety po kilku godzinach 62-latek zmarł. Kierująca osobówką była trzeźwa.

Kolejnego dnia w Studzieńcu (gm. Słubice) kierujący renaultem z niewyjaśnionych na tę chwilę przyczyn, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, a następnie na pole, gdzie uderzył w zaparkowany ciągnik rolniczy z przyczepą, uszkadzając betonowe ogrodzenie oraz budynek gospodarczy. Niestety pomimo reanimacji, życia 41-latka nie udało się uratować.

Pamiętajmy, że każde z opisanych zdarzeń to ogromna tragedia dla rodzin, w związku z powyższym apelujemy o powstrzymanie się od osądów oraz komentarzy. Funkcjonariusze będący na miejscu powyższych zdarzeń sporządzili dokumentację oraz zabezpieczyli wszystkie ślady w celu wyjaśnienia ich przyczyn oraz okoliczności.

Policjanci przypominają, że nawet chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii na drodze. Apelujemy o ostrożną i odpowiedzialną jazdę!

KMP w Płocku
KMP w Płocku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *