niedziela, 21 kwietnia 2024
Płock

Kiedy zakończy się remont Podolanki? MOSiR zapewnia, że dziś

Dziś mają – według założeń – zakończyć się prace remontowe na pływalni Podolanka. Czy tak będzie? Termin przekładany jest od ponad roku.

W związku z przedłużającym się remontem pływalni Podolanka informujemy, iż dokładamy wszelkich starań, aby jak najszybciej uruchomić obiekt i udostępnić Państwu nowoczesną oraz komfortową pływalnię. 

zapewnia zarządca obiektu MOSiR Płock

Spółka zamierza częściowo udostępnić pływalnię.

Mimo opóźnień, związanych z montażem i instalacją zjeżdżalni we współpracy z wykonawcą, dokonamy częściowego odbioru i udostępnimy do eksploatacji już ukończone części pływalni tj. halę basenową, SPA oraz szatnie.

informuje MOSiR

Na dziś, 15 listopada 2023 r. zaplanowano zakończenie prac. Ale…

Po tym terminie konieczne będzie sprawdzenie wykonanych prac i napełnienie niecek wodą, przeprowadzenie badań, aby obiekt był bezpieczny dla użytkowników oraz podgrzanie wody. Naszym celem jest, aby w pierwszej połowie grudnia pływalnia Podolanka w tej części była dostępna dla mieszkańców. 

zapewnia MOSiR

Przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z remontem pływalni, jednakże nie byliśmy w stanie wcześniej przewidzieć części pojawiających się utrudnień w prowadzonym procesie inwestycyjnym. Jest to wyjątkowo trudna inwestycja, której poziom skomplikowania i nieprzewidziane sytuacje wpłynęły na wydłużenie terminu modernizacji.

usprawiedliwia się spółka

Dodajmy, początkowo cała inwestycja związana z remontem pływalni miała zakończyć się w grudniu 2022 r. Jednak – jak informuje spółka – w trakcie okazało się, że zakres prac znacząco trzeba zwiększyć. Brakowało pełnej dokumentacji obiektu, a ekipa remontowa, co chwilę trafiała na nowe usterki, które trzeba było usuwać. Problemy były także z gruntem pod przebudowywaną wieżę zjeżdżalni.

Kolejnym terminem zakończenia prac była połowa października tego roku, ale termin znów zmieniono. Dziś, według zapewnień MOSiR to już finalna data.

Przypomnijmy, to największy remont basenu w jego ponad 20-letniej historii. Wymieniono niecki, powstało nowe zaplecze z szatniami, dwie nowe zjeżdżalnie dla dzieci i miejsce wypoczynku dla dorosłych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *