PłockSport

Nie żyje medalista olimpijski. Miał 72 lata

Nie żyje Grzegorz Stellak. Smutne wiadomości przekazał jego syn Tomasz, a potem także Polski Związek Towarzystw Wioślarskich. Pogrzeb odbędzie się w środę 22 listopada.

Facebook

“Dziś w nocy odszedł od nas na wieczne spoczywanie nasz ukochany mąż i tata Grzegorz Stellak. O terminie uroczystości pogrzebowych poinformujemy wkrótce, pogrążeni w smutku żona i synowie” – napisał Tomasz Stellak.

To ogromna strata dla polskiego sportu. Płocczanin Grzegorz Stellak w młodości był zawodnikiem Zawiszy Bydgoszcz oraz Budowlanych Płock. Na arenie krajowej zdobywał pięciokrotnie tytuł mistrza Polski w wioślarstwie.

Największe sukcesy przyszły w drugiej połowie lat 70. Najpierw w 1975 roku zdobył srebrny medal w mistrzostwach świata, które odbyły się w Nottingham. Dokonał tego w dwójce ze sternikiem, a jego partnerem był Ryszard Stadniuk.

Obaj pięć lat później cieszyli się z kolejnego sukcesu. W 1980 wywalczyli brązowy medal igrzysk olimpijskich w Moskwie w czwórce ze sternikiem.

Stellak po zakończeniu kariery nadal poświęcał się wioślarstwu. Najpierw jako trener, a potem prezes Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego. Był także członkiem zarządu Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich. W 2009 roku otrzymał tytuł Płocczanina Roku.

Pogrzeb odbędzie się w środę 22 listopada. Msza święta rozpocznie się o godzinie 12:00 w Kościele Parafialnym w Zakrzewie, a następnie sportowiec zostanie pochowany na miejscowym cmentarzu.

źródło: SportoweFakty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *