Płock

Płock Liderem Zmian

Płock zdobył nagrody w dwóch z sześciu kategorii konkursu Lider Zmian. Laureatów poznaliśmy podczas Forum Rozwoju Mazowsza.

UMP

Lider Zmian to przedsięwzięcie, w ramach którego wybierane i doceniane są najbardziej innowacyjne oraz skuteczne projekty współfinansowane z funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

O tym, kto zwyciężył, zdecydowali mieszkańcy w głosowaniu internetowym. Rywalizacja odbywała się w sześciu kategoriach: Zielone Fundusze Europejskie, Cyfrowe Fundusze Europejskie, Mobilne Fundusze Europejskie, Fundusz Europejskie bliskie mieszkańcom, Fundusze Europejskie dla Młodych i Przedsiębiorcze Fundusze Europejskie.

W kategorii Mobilne Fundusze Europejskie drugie miejsce zajął projekt „Budowa trasy północno-zachodniej miasta Płocka”, czyli obwodnicy naszego miasta, która wyprowadziła ruch samochodów ciężarowych z centrum Płocka, stała się nowym kręgosłupem komunikacyjnym naszego miasta i uwolniła kolejne tereny inwestycyjne.

W kategorii Fundusze Europejskie dla Młodych na miejscu pierwszym uplasował się projekt „Zawodowe B2B w Zespole Szkół Usług i Przedsiębiorczości w Płocku”. W ramach zadania w szkole odbyły się m.in. warsztaty i szkolenia zawodowe, których tematem były np. kuchnie świata, kuchnia molekularna, symulacje z zakresu zakładania i prowadzenia restauracji, projektowanie strojów czy wykonywanie zabiegów fryzjerskich. Uczniowie brali udział m.in. w wycieczkach edukacyjnych oraz spotkaniach z ekspertami. Szkoła doposażyła także swoje pracownie, a szereg szkoleń przeszli również nauczyciele.

– Od lat w Płocku skutecznie pozyskujemy fundusze unijne na realizację kolejnych inwestycji – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. – Dziś nasza radość jest podwójna, bo te działania docenili mieszkańcy, głosując na płockie projekty.

Statuetki dla Płocka podczas gali odebrali prezydent Andrzej Nowakowski oraz dyrektor Zespołu Szkół Usług i Przedsiębiorczości Henryk Cichecki. Na miejscu obecni byli także uczniowie, którzy na specjalnie przygotowanym stoisku zaprezentowali swoją szkołę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *