sobota, 18 maja 2024
ORLEN S.A.Płock

Nauka pływania z Orlenem

Nieprzerwanie od roku 2016 główny sponsor płockiego WOPR, firma ORLEN zaprasza płocczan do uczestnictwa w projekcie „Nauka pływania z Orlenem”. W tym roku płocki WOPR już po raz ósmy podjął się realizacji ww. projektu pod auspicjami swojego głównego sponsora firmy ORLEN. Od 10 października pod kierunkiem Instruktorów płockiego WOPR mieszkańcy Płocka rozpoczęli naukę pływania, wzbogaconą o elementy nurkowania, jak również wiedzę w zakresie bezpiecznych zachowań w wodzie opartą o elementy ratownictwa oraz  samoratownictwa.

Blisko półtoramiesięczna nauka przynosi już efekty, co nad wyraz dobrze widoczne na wśród uczestników, którzy zaczynając naukę w ogóle nie potrafili pływać i częstokroć mieli problemy z zanurzeniem twarzy w wodzie. Obecnie, wszyscy uczestnicy projektu są w stanie samodzielnie przepłynąć co najmniej jedną długość basenu przy pomocy pracy nóg. Już w grudniu każdy uczestnik będzie mógł poznać tajniki podwodnego pływania z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu aqualung, co wzorem lat ubiegłych bez wątpienia w znaczący sposób uatrakcyjni zajęcia. 

Podkreślić należy, że jedną z podstawowych powinności płockiego  WOPR jest krzewienie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa nad wodą, dlatego też projekt przewiduje zajęcia z wykorzystaniem podręcznego sprzętu ratunkowego (np. boja SP, pas typu „Węgorz”) oraz tzw. przygodnego sprzętu ratunkowego (np. piłka, duża pusta butelka) i dzięki temu zapoznanie beneficjentów z podstawowymi zasadami udzielania pomocy w wodzie, przy zachowaniu jednocześnie bezpieczeństwa własnego. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *