czwartek, 18 kwietnia 2024
ORLEN S.A.Płock

ORLEN przedłuża rekrutację do Akademii Wodorowej

Dobra wiadomość dla wszystkich zainteresowanych udziałem w Akademii H2. Rekrutacja do drugiej edycji programu została przedłużona do końca tego tygodnia (26.11. br.)

W naborze mogą wziąć udział  studenci lub absolwenci uczelni wyższych ze średnią ocen powyżej 4,0. Celem programu jest edukacja w dziedzinie rozwoju oraz zarządzania łańcuchem technologii wodorowych. Akademia H2 jest odpowiedzią na trwającą transformację energetyczną. ORLEN we współpracy z uczelniami wyższymi, instytucjami naukowymi i zakładami przemysłowymi buduje kompetencje w nowej, szybko rozwijającej się gałęzi gospodarki, jaką są technologie wodorowe.

Program zajęć jest układany tak, aby kształcić w zakresie teorii, ale z dużym naciskiem na praktykę. Podczas wykładów poruszane są wszystkie aspekty związane z rozwojem technologii wodorowych, dlatego do programu zapraszamy studentów i absolwentów z różnych kierunków studiów. To pierwszy tego rodzaju projekt edukacyjny w Polsce 

– mówi Grzegorz Jóźwiak, dyrektor Biura Technologii Wodorowych i Paliw Syntetycznych ORLEN

W zakończonej w czerwcu br. pierwszej edycji Akademii Wodorowej udział wzięło 30 osób z całej Polski. Przez trzy miesiące uczestniczyli oni w wykładach, warsztatach, laboratoriach i wizytach studyjnych prowadzonych w sumie przez 63 wykładowców i ekspertów. Warunkiem otrzymania certyfikatu ukończenia Akademii było wykonanie projektu wodorowego. Autorzy najlepszych prac otrzymali płatne staże w ORLENIE oraz firmach partnerskich. Piątka absolwentów od tej jesieni uczestniczy  w bieżących projektach wodorowych realizowanych w Grupie ORLEN.

Na uczestników drugiej edycji Akademii Wodorowej czekają wykłady teoretyczne oraz zajęcia praktyczne w siedzibach ORLEN w Płocku i we Włocławku, a także wizyty studyjne u partnerów programu. Wszystkie rodzaje zajęć mają na celu pokazanie zastosowania technologii wodorowych w różnych aspektach przemysłu. Certyfikat ukończenia Akademii to także szansa na podjęcie pracy nie tylko w ORLENIE, ale także u partnerów programu.

Akademia Wodorowa to inicjatywa, która powstała w ramach Mazowieckiej Doliny Wodorowej. Organizatorem tego programu jest ORLEN, a partnerami tegorocznej edycji są m.in. przedstawiciele przemysłu motoryzacyjnego, tacy jak Toyota i Solaris, czy kolejowego – PESA Bydgoszcz oraz uczelnie wyższe: Politechnika Krakowska i Politechnika Gdańska. Do programu zostanie zakwalifikowanych 30 osób. Szczegóły dotyczące naboru kandydatów do Akademii H2 oraz regulamin znajdują się na stronie: www.akademiah2.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *