piątek, 23 lutego 2024
Gospodarka i społeczeństwoPowiat PłockiPłock

Bank Żywności w Płocku organizuje świąteczną zbiórkę

Do świąt Bożego Narodzenia pozostał miesiąc. Dla wielu to czas przygotowań do tego wyjątkowego święta. Niestety, jest coraz więcej osób, gdzie radość świętowania jest niemożliwa. Coraz więcej osób nie stać na przygotowanie podstawowych potrwa. Stąd, jak co roku Banki Żywności przed Bożym Narodzeniem organizują zbiórki żywności, podczas których zbieramy w sklepach produkty żywnościowe oraz środki pieniężne na zakup żywności przez Internet.

Dzięki darowiznom możemy kupić takie produkty jak olej, mąka, cukier, makaron, ryż, konserwy czy słodycze, dbając w ten sposób o zapewnienie osobom potrzebującym pełnowartościowych posiłków. Żywność zebrana w sklepach i zakupiona dzięki wpłatom na stronie zbiorkazywnosci.pl trafiają do osób potrzebujących w całej Polsce, dzięki sieci ponad 3 000 współpracujących organizacji pomocowych

– mówi Aldona Cybulska wiceprezes Banku Żywności w Płocku.

Jak co roku akcja możliwa jest dzięki zaangażowaniu setek osób – zaczynając od wolontariuszy, przez sklepy, w których zbiórki się odbywają, kończąc na darczyńcach, bez których jej zorganizowanie nie byłoby możliwe.

W tym roku zbiórka odbędzie się w najbliższy weekend. W dniach 24 – 25 listopada w sklepach spotkacie wolontariuszy w charakterystycznych pomarańczowych koszulkach oraz specjalne oznakowane kosze. W Płocku będą to sklepy: Auchan, Biedronka, PSS Zgoda, Delikatesy Centrum, Kaufland, Lidl, Netto, Carrefour Market czy Stokrotka. Kosze będą w Płocku, Gostyninie, Sierpcu, Miszewie Murowanym, Drobinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *